Teuta humbet në miqësoren ndaj Laçit

18/08/2019 - 14:43

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë. Laçi tregoi një formë mjaft të mirë në miqësoren përballë Teutës, në “Niko Dovana”, ku arriti të triumfojë me rezultatin 0-2. Një javë para startit të kampionatit, skuadra e Sulejman Starovës tregoi se është në formë mjaft të mirë dhe është gati për sfidën përballë Vllaznisë në transfertë.

Në Durrës kurbinasit u vendosën mjaft mirë, duke u treguar solidë në mbrojtje, ndërsa arritën të shënojnë dy herë me anë të Elvi Berishës dhe Gjinit, gola që u dhanë edhe fitoren. Teuta nuk bëri shumë në këtë ndeshje mbase edhe nga lodhja e durrsakëve gjatë një faze intensive përgatitore në Korçë por gjithsesi kjo ndeshje I shërbeu trajnerit Shkëmbi për të situatën në ekip e sidomos lojtarë të veçantë dhe gjendjen e tyre tekniko fizike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koronavirusi po ridizenjon futbollin me shumë klube që tashmë janë në krizë financiare.

Zërat për një largim të mundshëm të Manuel Neuer nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere shtohen gjithnjë e më shumë, kjo për faktin s

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në p

Edi Martini mori drejtimin e Teutës në mes të sezonit, pas shkarkimit të Bledi Shkëmbit.

Në Durrës kanë gjetur një mënyrë origjinale për të mos lënë lojtarët që jetojnë në qytetin bregdetar pa stërvitje.

Tani që kampionatet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, pritet që të ketë edhe probleme të shumta në anën financiare për shumë eki

Ditën e sotme ka përfunduar karantina për skuadrën e Realit të Madridit, e cila u izolua pas rastit pozitiv me koronavirus të basketbolli

Shkencëtarë të njohur kanë deklaruar me keqardhje se një ndeshje e Champions League muajin e kaluar në Milano, mund të ketë qenë pika e s

Klubi i Barcelonës ka vendosur që të mos presë më lojtarët dhe ka vendosur në mënyrë të njëanshme t’u shpallë luftë atyre duke shkurtuar

Ish-futbollisti i Ajaksit, Abdelhak Nouri, pësoi një dëmtim të frikshëm në një ndeshje miqësore të vitit 2017, ndaj Verder Bremer, ndërko