Teuta me një trajner italian? 58 vjeçari Roberto Sorrentino

14/11/2013 - 21:32

DURRËS, 14 nëntor 2013 – Traineri i ekipit italian të Ragusa-s (Serie D, girone I) 58-vjeçari Roberto Sorrentino ka dhënë dorëheqjen nga klubi apeninas për hir të “Teutës”? Mediet italiane të 14 nëntorit 2013 kanë njoftuar se ish-portieri Roberto Sorrentino ka pranuar ftesën e Durrësit, një ekipi në vendet kryesuese të superiores shqiptare. Madje, spekulohet se ky transferim në klubin durrsak, është prolog i mundshëm  për t’u emëruar trajner i kombëtare U-21 të Shqipërisë (ha aderito all’invito del Durazzo, squadra di vertice nella serie A albanese,  possibile prologo alla nomina ad allenatore della nazionale under 21 di Albania).

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Chris Gunter do t’i kërkojë Gareth Bale borxh avionin privat për të sjellë familjen në Shqipëri, kur do të bëhet futbollisti me

Ndeshjet e javës së 8-të të Kampionatit Kombëtar në Volejboll për meshkuj nuk kanë sjellë asnjë ndryshim në renditje, pasi ekip

Kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj, ka kërkuar falje publike të dielën për kartonin e kuq që mori një natë më parë duke lënë shokët e s

Nga një kombëtare e cila na përfaqësonte denjësisht në Europian, në një kombëtare që mundet me rezultatin 4-0… Kuqezinjtë nën d

Festa e Andi Lilës në Europian, pas golit të Sadikut, 2 vjet e gjysmë më pas duket si një kujtim i largët për Shqipërinë e futb

Eros Grezda ishte një nga lojtarët më aktiv në fushën e lojës, në ndeshjen kundër Skocisë, që ekipi ynë kombëtar luajti një ditë më parë

Një lajm “bomb” ka qarkulluar ditën e sotme në mediat spanjolle, dhe më konkretisht është “Don Balon” që bën me dije se lideri

Ditën e djeshme Kombëtarja mori një humbje shokuese dhe turpëruese në të njëjtën kohë përballë Skocisë.

Ditmar Bicaj pret vazhdimësi. Pasi kanë "blinduar" vendin e tretë, duket se te Teuta nuk kanë më në plan që ta lëshojnë.

Erdhi në Shqipëri me 11 mungesa dhe duke e menduar si të pamundur fitoren, shpresoi tek barazimi.