Teuta mund Bylisin në shtëpi dhe kap vendin e tretë

26/01/2020 - 18:55

Teuta ka marrë një fitore shumë të vështirë ndaj Bylisit, me rezultatin 1-0. Ekipi i Martinit edhe pse ka vuajtur ka arritur të marrë një trepikësh të artë. Teuta kaloi në avantazh me supergolin e Lorenco Vilës, në minutën e 11-të, teksa ai  goditur jashtë zone me një raketë dhe ka gjetur rrugën e rrjetës.Bylisi shtoi presionin humbi jo pak raste në pjesën e parë, por pa gjetur golin e barazimit.

Kështu skuadrat shkuan në dhonat e zhveshjes me Teutën në avantazh.Pjesa e dytë startoi me ritëm, me Bylisin që kërkoi më shumë golin, por pa e gjetur atë deri në fund, duke rënë në murin e ngritur nga Frashëri, që ka bërë disa pritje tepër të vështira.

Ndërkohë Bylisi ka pretenduar dhe për një penallti në minutëne 65-të të takimit.Teuta kështu ka shkuar në kuotën e 31 pikëve dhe tashmë ndodhet në vendin e trertë, ndërsa Bylisi ndodhet një vend më poshtë me 30 pikë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ditën e dytë të testimeve, lëvizja e timonit të Mercedesit është bërë lajmi kryesor sportiv në mbarë botën.

Një ekip futbolli i tërë ka përfunduar në karantinë, pasi një prej personave që kanë rezultuar të infektuar me “coronavirus” së fundmi në

Futbolli amator në rajonin e Lombardisë në Itali do të ndërpresë aktivitetin, të paktën deri në një urdhër të dytë.

Tirana mori një fitore të çmendur ditën e djeshme, teksa mposhti 2-1 Kukësin me përmbysje në minutat e fundit.

Që këto nuk janë kohë të qeta për Paris SG, kjo dihej. Por situata nuk pritet të ndryshojë, përkundrazi është përkeqësuar.

Nuk u mbyll pa pasoja supersfida e javës së 23-të të Kategorisë Superiore.

Mançester Junajtid nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në transfertën belge ndaj Klyb Bryzh.

Liverpuli është skuadra më e mirë e këtij sezoni dhe këtë fakt nuk e mohon askush, madje as fansat e një klubi si Mançester Junajtid, që

Ndërkohë që shumica e futbollistëve po kërkojnë të largohen nga Azia për shkak të frikës nga përhapja me shpejtësi e Coronavirusit, tërës

"Air Albania" nominohet për një çmim vërtetë special.