Teuta nuk ndalet, arrin akordin me mbrojtësin shqiptaro-grek

11/06/2019 - 21:09

Përforcimet e Teutës nisin nga prapavija. 

Pasi firmosi me mesfushorin, Rustem Hoxha, klubi bregdetar zyrtarizoi pak orë më parë mbrojtësin 33 vjeçar, Blagoja Todorovski. Por, merkato e durrsakëve nuk ndalet këtu.

Sipas Rtv Ora, ky është futbollisti më i ri që do të veshë fanellën e "djemve të detit". 

Bëhet fjalë për Alexandros Kouros, djaloshin e lindur në Poliçan, por i natyralizuar në grek. 25 vjeçari ka arritur akordin me klubin e Teutës dhe shumë shpejt pritet të zyrtarizohet. 

Kouros luan në krahun e majtë të mbrojtjes, teksa vjen te Teuta nga radhët e PAE Kërkyra. /oranews

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Vetëm pak ditë pasi i grabitën shtëpinë dhe reagoi shumë ashpër nëpërmjet një postimi në Instagram, ku ndër të tjera pranoi se po reflekt

Lufta për titullin është hapur, por mjaft e ndezur duket lufta për Europën, pasi me rezultatet e fundit janë shumë ekipe në lojë që duan

Teuta mundi Skënderbeun, duke i konsoliduar edhe më shumë pozitat në zonën “Euro”.

Fitorja e Teutës ndaj Skënderbeut ishte një fitore për Emiliano Vilën, që vetëm 48 orë përpara sfidës me korçarët kishte humbur personin

Klubi i Partizanit ka konfirmuar se dy futbollistët Deian Boldor dhe Besnik Ferati kanë rezultuar sot pozitivë me Covid-19.

I zhgënjyer normalisht Maurizio Sarri në përfundim të sfidës së humbur me rezultatin 4-2 ndaj Milanit, kjo për vetë faktin pasi Juventusi

“Ndër tri skuadrat më të mira, që luftojnë për titull, ne jemi më të penalizuarit në drejtim të grupit të lojtarëve dhe kohës”.

Fernando Alonso përgatit rikthimin e madh në Formula 1 në vitin 2021, pasi kërkon ende shenjë në sportin më të famshëm të garave të shpej