Teuta, për të thyer mallkimin transfertë!

22/11/2019 - 18:31

Në një sezon ka çaste kur e kupton se objektivat janë më shumë fryt i fantazisë dhe i një ambicjeje të parritshme se sa mundësi reale për t’u ndjerë i plotësuar shiprtërisht e profesionalisht, për fatin e mirë të Teutës ky moment nuk ka ardhur dhe shpresojnë të mos vijë kurrë, të mos ndodhë si sezonin e shkuar ku në janar filloi të përmëndej gjtihnjë e më shpesh fjala titull dhe kjo fjalë vrau skuadrën.

“Djemtë e detit” kanë një diferencë prej 4 pikësh me Partizanin kryesues, pra një diferencë e rikuperushme në pak javë duke shfrytëzuar edhe hapat e gabuar të kundërshtarëve, por për t’u ngjitur në majë duhet që thembra e Akilit të forcohet të mbrohet dhe të mos jetë më pika e dobët e durrsakëve, dhe thembra e Akilit për momentin janë ndeshjet në transfertë.

Fitorja larg “Niko Dovanës” nuk vjen nga sezoni i shkuar më konkretisht më  12 Maj, nga ai çast bilanci jashtë  ka qënë i denjë për një skuadër mbijetesë 0 fitore 3 barazime 4 humbje.Në sezonin atkual, po të llogartien vetëm ndeshjet jashtë Teuta do të pozicionohej në vendin e 8-të dhe çfarë është edhe më e rëndë janë golat e realizuar në transfertë, ose më saktë goli i realizuar, sepse është vetëm 1, ai ndaj Partizanit me autor Avdylin.

Ka ardhur momenti që fantazma e ndeshjeve larg shtëpisë të zhduket për durrsakët që në fundjavë do të udhëtojnë për në Shkodër kundër një Vllaznie që nuk është në momentin më të mirë të sezonit, shanset janë për të rigjetur fitore në Superiore e cila nuk vjen prej 4 takimesh, herën e fundit që Teuta mori 3 pikë të plota në një ndeshje ishte më 18 tetor kundër Flamurtarit në Niko Dovana, makthi i transfertave duhet të zhduket sa më shpejt sepse po gllabëron ëndrrën për titull të “djemve të detit”…

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Debati mbi futbollistin më të mirë në histori, është gjithnjë një temë e cila gjeneron shumë debat.

PSG hipotekoi kualifikimin për në Champions por më shumë se sa një bileta për në fazën me eliminim direkt, ajo që më bëri më shumë përsht

Inter është kthyer prepotent në Serie A këtë sezon por dështuan në mënyrë të pabesueshme në Champions, duke vërtetuar dhe një herë se jan

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, doli ditën e sotme para mediave, për të folur në prag të ndeshjes së nesërme që ekipi i tij luan kundër

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur në Kategorinë e Dytë në slloveni, teksa një lojtar është përjashtuar nga ekipi i tij.

Hulio Kruz është një nga ata lojtarë që kanë mbetur në zemrat e tifozëve të Interit.

Teuta e Bledi Shkëmbit do luajë ndeshjen e rradhës në kampionat, përball Kukësit në transfertë.

Teuta është duke u përgatitur për një tjetër ndeshje shumë të rëndësishme, atë me skuadrën e Kukësit.

Durrësi dhe Teuta kaluan një peri udhë të vështirë për disa ditë me radhë, por ndaj Skënderbeut ekipi u rikthye te rezultatet e mira.

Sikur të mos mjaftonin polemikat pas eliminimit në Champions League, në rrjetet sociale orët e fundit ka përfunduar në shenjestër Kristia