Teuta thyhet 1-0 nga Flamurtari

31/01/2016 - 19:30

Flamurtari – Teuta 1-­0

Shënues: Greca 62′

Flamurtari: Halilaj, Idrizaj, Pashaj, Lacoste, Krasniqi, Telushi, Nicolini, Canigga, Lushtaku, Hoxha, Alves. Trajner: Zekeria Ramadani

Teuta: Moçka, Lukić, R.Hoxha, Shkalla, Kotobelli, Hila, Lena, Çyrbja, Dita, Laçmja, Magani. Trajner: Gugash Magani

Flamurtari ka bërë një nisje të shkëlqyer të fazës së tretë teksa ka mposhtur ekipin e Teutës me rezultati 1­0. Heroi i kuqezinjve ka qenë Bedi Greca me golin e shënuar prej tij në minutën 62.

 Ka qenë një ndeshje mjaft e bukur dhe e luftuar në Vlorë por që në fund ka nxjerrë fitues ekipin vendas që merr një fitore me mjaft vlera për t’u larguar disi nga fundi i renditjes. Teuta kështu ka provuar shijen e humbjes së parë ndaj vlonjatëve. Pjesa e parë ishte mjaft e luftuar në mesfushë dhe me një ritëm të lartë, por rastet për gol munguan nga të dyja skuadrat. Të dy trajnerët si Ramadani dhe Magani kishin përqëndruar shumë forca në mesfushë, aty ku u zhvillua edhe loja.

Fraksioni i parë i lojës u mbyll me rrjeta të paprekura. Ndërkohë në të dytën skuadra vlonjate është më e qartë në sulm. Goli nuk do të vononte dhe në minutën e 62′ i sapofuturi në lojë, Greca zhbllokoi shifrat duke kaluar të tijtë në avantazh. 1­0 dhe Flamurtari qetësohet duke luajtur më lirshëm. Durrsakët mundohen të kundërpërgjigjen por e kanë të vështirë të gjejne rrugën e rrjetës.

Me këtë rezultat do të mbyllej edhe ndeshja, teksa Flamurtari merr një fitore për të treguar se është rikthyer sërish, ndërkohë Teuta konfirmon se do të jetë një “kockë e fortë” për të gjithë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zhang Jindong, pronari i Interit, rrezikon të humbasë kontrollin e “Suning.com”, mes shitësve më të mëdha në Kinë të elektronikës dhe mat

Skuadra e Torinos është bërë vatër e “nxehtë” e koronavirusit në Itali.

Liga e Europës mbylli mbrëmjen e djeshme fazën e parë me eliminim të këtij sezoni, ku u plotësuan të gjitha skuadrat që do të duelojnë në

Izmir Smajlaj vijon të dhurojë paraqitje të jashtëzakonshme.

Gazetat italiane vlerësuan se gjyqtari gjerman Tobias Stieler e ndryshoi ndeshjen kur e përjashtoi nga loja Remo Freuler në fillim të pje

Mauricio Sarri mund të jetë trajneri i ardhshëm i Barcelonës.

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria e Mynihut për plagosjen e Kasia Lenhardt, ish-e dashura e tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë më

Pesë raste pozitive me Covid-19 janë regjistruar tek Interi.

 Tri fitore radhazi për Teutën që përjeton një shkurt të begatë.