Tifozët e nevrikosur i vjedhin makinën gjyqtarit…

Postuar: 13/03/2018 - 12:52

Vendimet e diskutueshme të gjyqtarëve ndonjëherë i detyrojnë tifozët të reagojnë në mënyrë të keqe. Ka nga ata që i pranojnë dhe nga ata që reagojnë me kore dhe ofendimeve, por ka edhe nga ata që i kalojnë caqet.

Ndonjëherë tifozët futen në fushë, por këtë herë ata kanë shkuar deri aty sa i kanë vjedhur makinën! Kjo është ajo që ka ndodhur në Sywell, qytezë në Northamptonshire në Angli, atje ku disa tifozë kanë vendosur të hakmerren me gjyqtarin, duke e lënë pa makinë.

Në ndeshjen e javës së kaluar formacioni mik ka gjetur golin e barazimit të përkohshëm 1-1, me një penallti të diskutueshme dhe pas një goli të anuluar për vendasit. Në pjesën e dytë Sywell pësoi edhe një gol tjetër, duke arritur më pas të gjejë barazimin 2-2, çerekore para fundit.

Në minutën e 90-të, vendasit arritën të shënojnë edhe golin e fitores, por gjyqtari e anuloi. Nuk mbaron me kaq, gjyqtari e shtoi ndeshjen 13 minuta dhe në minutën  fundit, Enfield gjeti golin e tretë me kundërsulm duke marrë tre pikët.

Këto seri episodesh kanë shkaktuar tërbimin e tifozëve kuqezi që në fund të ndeshjes kanë vjedhur makinën e gjyqtarit, një Peugeot 307, e cila gjithsesi u kthye mbrapsht pak orë më vonë, pas një apeli të klubit në “Twitter”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Skuadra italiane Vicenza Virtus është vënë në qendër të kritikave pasi zëvendësoi djemtë që kapin topat pas porte me adoleshente gjysm

   Skena të frikshme u kapën nga kamerat amatore në Meksikë para ndeshjes derbi mes Tigres dhe Monterrey, ku një tifoz mbeti thuajse i vd

Interi do të ketë një mungesë të rëndësishme në sfidën ndaj Fiorentinës, pikërisht trajnerin Luciano Spalletti i cili nuk do t’i përcjell

Zbulohen votat e trajnerit dhe kapitenit të Shipërisë për çmimet “The Best” të FIFA-s.

Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De biasi ka udhëtuar drejt Armenisë ditët e fundit me qëllimin për të biseduar me presidentin e Federatë

Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De biasi ka udhëtuar drejt Armenisë ditët e fundit me qëllimin për të biseduar me presidentin e Federatë

Tri ndeshje në katër ditë rezervon kalendari për durrsakët, të cilët e nisin pikërisht të mërkurën për Kupë me Turbinën, më pas të shtunë

Pesë pikë në po kaq javë, dy gola të shënuar dhe 4 të pësuar janë shifra që nuk i shkojnë për shtat ambicieve dhe lojës së treguar nga Te

 Luka Modric është shpallur lojtari më i mirë i FIFA-s.