Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Tifozi i Avelinos i shpëton jetën arbitrit

09/03/2016 - 18:47

Një arbitër italian, Euxhenio Abatista, ka rrezikuar seriozisht jetën para pak ditësh, për shkak të një aksidenti rrugor, por ka shpëtuar edhe falë ndihmës së një tifozi.

Më 1 mars 33-vjeçari Abatista arbitroisfidën e Serisë B italiane mes Salernitanas dhe Virtus Entelas, ndërsa pas mesnate po udhëtonte me automjetin e tij në autostradën Napoli-Bari. Në afërsi të Beneventos Abatista u përplas me një kamion që kishte ndaluar në një kthesë, pa ndezur asnjë sinjal. Makina e arbitrit u shkatërrua dhe përfundoi jashtë rruge, ndërsa kampioni u largua pa dhënë ndihmë, por për fat i pari që i dha ndihmën e shpejtë arbitri ishte Çiro Karbone, tifoz i çmendur i Avelinos dhe punonjës për Kryqin e Kuq italian.

Ndërhyrja e tij për ta nxjerrë nga makina dhe njoftimi për ndihmën e shpejtë ishin vendimtare për arbitrin , i cili gjithsesi ia ka hedhur paq.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë muajit ku

Reali i Madridit triumfoi në “El Clasico” ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Barcelonën, në një sfidë me të vërtetë spektak

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apol

Lorenco Vila gjeti përsëri rrugën e rrjetës me Teutën, teksa shënoi golin e avantazhit ndaj Apolonisë. Vila u shpreh:

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë