Tifozi i vogël i Junajtid i dërgon letër Klop, gjermani i kthen përgjigjen diplomatike

21/02/2020 - 22:37

Liverpuli është skuadra më e mirë e këtij sezoni dhe këtë fakt nuk e mohon askush, madje as fansat e një klubi si Mançester Junajtid, që është një nga rivalët më të mëdhenj të ekipit nga “Merseyside”. Tifozët e “Djajve të Kuq” do të ndiejnë një mllef të madh në momentin, kur Liverpuli të shpallet kampion dhe Henderson të ngrejë kupën.

Për ta parandaluar këtë moment të errët një tifoz vogël, i çmendur pas Junajtid ka zgjedhur t’i dërgojë një letër Jurgen Klop, duke iu lutur ta bëjë Liverpulin të mos fitojë.

“I dashur Jurgen Klop, emri im është Darag dhe jam 10 vjeç. Unë mbështes Mançester Junajtid dhe do të të shpjegoj arsyen përse ta kam nisur këtë letër. Liverpuli po fiton shumë ndeshje dhe nëse fitoni edhe nëntë herë të tjera rresht, ju do të thyeni rekordin e pathyeshmërisë në futbollin anglez.E parë nga një tifoz i Junajtid kjo është shumë hidhëruese. Kështu që, herën tjetër që do të luani, ju lutem bëni që skuadra juaj të humbë. Ju duhet vetëm të lini skuadrën tjetër të shënojë. Shpresoj të të kem bindur të mos e fitosh Premier Ligën, apo të mos fitosh më kurrë”, shkruan djaloshi në letrën e mbërritur në zyrat e Liverpulit.

Jurgen Klop, i cili njihet për sportivitetin dhe karizmin e tij ka vendosur t’i përgjigjet menjëherë djaloshit dhe i shkruan: “I dashur Darag, aq sa ti dëshiron që Liverpuli të humbë është edhe puna ime për të bërë gjithçka mundem të ndihmoj Liverpulin të fitojë. Janë miliona njerëz rreth gjithë botës që e duan Liverpulin, kështu që unë nuk dua që ata të mërziten.  Më vjen keq, por nuk mund ta plotësoj dëshirën tënde. E them me siguri se kjo nuk do të ndikojë në pasionin tënd për futbollin dhe për klubin tënd. Mançester Junajtid është me fat që ka një tifoz si ty”, shprehet Klop.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qeveria italiane mendon të shuajë polemikat që kanë shpërthyer mes klubeve të Serisë A në lidhje me rikthimin në stërvitje të futbollistë

 Në qershorin e vitit të kaluar një aksident fatal me makinë i mori jetën ish-futbollistit të Arsenal, Real Madrid e Seviljes, Hoze Anton

Futbolli është pezulluar pothuajse në të gjithë botën, për shkak të Koronavirusit, me vetëm pak shtete ku luhet ende. Të shumta janë dile

Në këto ditë të vështira karantinimi, klubi letonez i Rigës, iu ka kërkuar futbollistëve që të zgjedhin 5 gjërat e tyre të preferuara që

Lorenco Vila është i izoluar në shtëp si çdo futbollist tjetër në këtë situatë ku ndodhet vendi.

Pavarësisht shpresave të shumta për të fituar pafajësinë, piloti italian i skuadrës së Aprilias, Andrea Iannone mori një goditje të rëndë

Ndërsa pandemia e koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin.

Ish-presidenti i Marsejës, Pape Diof, u nda nga jeta ditën e djeshme, në moshën 68-vjeçare, pasi u infektua me koronavirus.

Këshilltari i ekipit të Formulës 1 Red Bull, Racing Helmut Marko i propozoi pilotëve të skuadrës austriake për t’u infektuar me koronavir