Tifozi sulmon lojtarin kundërshtar, por e pëson

18/01/2015 - 17:54

18 janar 2015 -  Derby County po i nënshtrohet një hetimi nga ana e Federatës Angleze të Futbollit pasi një tifoz i tyre mundi të futej në fushën e lojës në ndeshjen kundër Nottingham Forest dhe të gosite me grusht futbollistin e skuadrës mike Kelvin Wilson, ndërsa presidenti të Nottingham Fawat Al-Hasawi iu dëmtua makina pas ndeshjes. Tifozi u fut në fushë disa sekonda pasi arbitri kishte mbyllur derbin e Midlands-it lindor, por u ndal në mënyrë spektakolare nga lojtari i Nottingham Forest Jack Hobbs, i cili me një stil që e shohim në regby e hodhi në tokë për t'ia lënë më pas në duart e punonjësve të sigurisë.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zL3CwSNw4lk

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.

Portieri argjentinas, Uilli Kabajero ka zbuluar se mori kërcënime me jetë, pas asaj gafe të bërë në Botërorin e Rusi 2018, kur tentoi të

Teuta është e gjitha e përqendruar te stërvitjet. Data e rifillimit të kampionatit po afron dhe në Durrës duan që të jenë gati.

Në një kohë kur Premier League mbetet në pritje për të mësuar datën zyrtare se kur do të rifilloj kampionati, ekipet po punojnë për sezon

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë në Alpet Zvicerane në janar të 2014-ës, ndërsa

Erblira Bici është një nga volejbollistet më të njohura shqiptare që luan në Itali.