Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Trajneri i Barcelonës detyrohet të ndërpresë konferencën prej gjakderdhjes së papritur nga hunda

27/02/2021 - 17:00

Trajneri i Barcelonës Ronald Koeman është detyruar sot të ndërpresë konferencën e shtypit para ndeshjes së skuadrës së tij me Sevilla në kampionatin spanjoll, prej një gjakdedhjeje të papritur nga hunda.

Teksa fliste me shtypin,  Koeman shihej që fshinte gjakun që i dilte nga hunda, diçka që u përsërit disa herë derisa u vendos ndërprerja e konferencës dhe largimi i tij.

Mediat thonin se kjo është hera e dytë që 57-vjeçari Koeman preket nga i njëjti problem javët e fundit dhe tifozët e Barcelonës kanë shprehur shqetësim.

Megjithatë klubi katalanas konfirmoi se Koeman ndjehet mirë dhe thanë se gjendja mund të vijë, pasi holandezi merr hollues gjaku për zemrën.

Në maj të vitit të shkuar Koeman kreu një operacion për probleme në zemër në atdheun e tij. Tre muaj më vonë Koeman mori detyrën si trajner i ish-skuadrës së tij të dikurshme, Barcelona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.