Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Trajneri jep dorëheqjen në Danimarkë, e kritikoi presidenti në internet

10/03/2016 - 17:59

Një histori shumë interesante vjen nga Danimarka, ku trajneri i klubit të famshëm Bronbi, Tomas Frank, ka dhënë dorëheqjen. Arsyeja është se presidenti i klubit e ka kritikuar në një forum tifozësh online. Interesante është se presidenti dhe aksionari kryesor Jan BehAndersen e kritikoi trajnerin në një faqe tifozësh në rrjet me një pseudonim, duke përdorur llogarinë e djalit të vet.
Andersen, i cili zotëron 25% të Bronbit, e ka pranuar se ishte ai që  kritikoi  trajnerin në internet dhe ka kërkuar falje, por ndërkohë trajneri nuk ka bërë asnjë hap pas, duke dhënë dorëheqje të pakthyeshme. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë muajit ku

Reali i Madridit triumfoi në “El Clasico” ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Barcelonën, në një sfidë me të vërtetë spektak

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apol

Lorenco Vila gjeti përsëri rrugën e rrjetës me Teutën, teksa shënoi golin e avantazhit ndaj Apolonisë. Vila u shpreh:

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë