Transferimi i lojtarëve, FIFA dënon Manchester City

13/08/2019 - 21:11

Manchester City është dënuar nga FIFA, pasi ka shkelur rregullat për transferimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeç.

Në ndryshim nga skuadrat si: Barcelona, Atletico Madrid dhe së fundi Chelsea, Manchester City është dënuar vetëm me gjobë duke i lejuar të kryejë normalisht merkato.

“Manchester City është dënuar me gjobë prej 370 mijë frangave për shkeljet që lidhen me transferimin dhe regjistrimin e lojtarëve nën moshën 18-vjeçare”, thuhet në njoftimin zyrtar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dita e djeshme ka sjellë lajme të këqija për trajnerin e Interit Antonio Conte, pasi dy prej futbollistëve zikaltër, që janë të

Roberto Baxho nuk e ka harruar kurrë atë penallti të mallkuar.

Agjenti i Elseid Hysaj ka konfirmuar që mbrojtësi i kombëtares shqiptare do të largohet nga Napoli për tu transferuar te një tj

Mjafton pjesëmarrja e një flamuri shqiptar për të tërbuar tifozët serbë.

Prej disa ditësh ka marrë një vëmendje të madhe ndërhyrja e ushtrisë turke në Siri, mirëpo kjo çështje edhe pse është e lidhur

Është zhvilluar sot gara e Japonisë në Formula 1, aty ku “Mercedes” ka treguar edhe një herë tjetër se është Zot në këtë sport

Një treshe rumune gjykoi dje Turqi-Shqipëri, teksa kryesor ishte Ovidiu Hategan.

Anglia luajti mbrëmjen e kaluar në transfertë ndaj Çekisë, ku për këtë përballje kishin udhëtuar shumë tifozë nga ishulli.Pikërisht këta 

Trajneri i Turqisë, si në të gjithë territorin turk, e ka përqendruar vëmendjen më së shumti te situata që është krijuar në kufi sesa në

Thomas Strakosha ishte ai që gaboi në minutën e fundit, duke “u dhuruar” golin e fitores turqve, ndërsa pas përfundimit të takimit u pa i