Tripleta e Iheanacho i dhuron 7 mijë euro një tifozi

31/01/2016 - 17:11

Kelechi Iheanacho po shkëlqen gjatë këtij sezoni me Manchester City-in. Në 12 ndeshje, 19 vjeçari ka shënuar tetë gola, tre nga të cilët në ndeshjen e fundit kundër Aston Villa për Kupën FA. 

Pa dyshim që pas tripletës Iheanach duhet të ketë ngelur shumë i kënaqur me veten. Por nuk ka qenë i vetmi. Me golat e tij ai lumturoi edhe dikë tjetër. Një bastvënës anglez sipas "TheSportBible" kishte vënë një bast prej 200 eurosh për tripletën e sulmuesit Iheanacho, pasi mbaroi takimi ai ishte kishte fituar 7000 euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kampionati italian po bëhet gjithmonë e më i vështirë dhe i luftuar, dhe Milanin e pret një tjetër test i rëndësishëm nesër në mbrëmje (2

Bashkëshortja e futbollistit të mirënjohur nga Kosova, Valon Behrami, ka arritur një fitore të madhe në garat e Kupës së Botës në skijimi

Trajneri i Barcelonës Ronald Koeman është detyruar sot të ndërpresë konferencën e shtypit para ndeshjes së skuadrës së tij me Sevilla në

Tirana ka fituar me përmbysje 1-2 derbin e Shqipërisë kundër Vllaznisë, i vlefshëm për javën e 21 të Superligës.

Keidi Bare është kthyer në një kohë të shkurtër në një nga emrat më të dashur për tifozerinë e skuadrës së Espanjoi, që ka pëlqyer grintë

Një gjë është e sigurtë: Erling Haaland do të jetë emri më i përfolur në merkaton e verës.

Edi Martini ndjen keqardhje për barazimin me Kukësin, pasi Teuta kaloi dy herë në epërsi, por nuk diti ta ruante avantazhin.

Në “Niko Dovana” nuk ka fitues, me Teutën dhe Kukësin që dhurojnë një sfidë spektakolare mes tyre me një barazim 2-2, ku durrsakët flirtu

Nëse nuk është alarmante, sigurisht që situata në sulmin e Juventus nuk është aspak e mirë.

Zhang Jindong, pronari i Interit, rrezikon të humbasë kontrollin e “Suning.com”, mes shitësve më të mëdha në Kinë të elektronikës dhe mat