Tropikal një impiant modern futbolli

28/05/2012 - 00:00

Nga stërvitja e ekipit kombëtar në impiantin modern të Tropikalit. Trajneri i përfaqësueses shqiptare të futbollit italiani De Biazi gjatë stërvitjes
<p>Nga stërvitja e ekipit kombëtar në impiantin modern të Tropikalit. Trajneri i përfaqësueses shqiptare të futbollit italiani De Biazi gjatë stërvitjes&nbsp;</p>

Jemi ndodhur ditët e fundit të javës që lamë pas, në kompleksin Tropikal në sektorin e Plepave në zonën e plazhit të Durrësit, aty ku edhe ekipi kombëtar nxiti përgatitjet e tij për dy ndeshjet miqësore me Katarin dhe Iranin. Ishte një pasdite pikante, ku rrezet e diellit çanin si me zor rrethimin e pishave të cilat afrimi i muzgut ia zgjaste hijet. Një kombinim shumëngjyrësh me mbarimin e pranverës së tretë, ku e kuqja e praruar e diellit, kontraktonte me jeshilen e fuqishme të tapetit të ri të fushës. Një mjedis i shkëlqyer shfaqej para nesh, për të të treguar para se ti biesh topit, duhet të ndërtosh infrastrukturën aq funksionale për të nxitur cilësinë.

Teksa bisedojmë me Ardian Taken, kuptojmë që ky tapet absolutisht është nga më të mirët në Shqipëri. “E kemi bërë për ekipin kombëtar, flet pasionanti i thekuar i futbollit Take, i cili njihet edhe si një nga donatorët e fuqishëm të kampiones së Shqipërisë -Skënderbeut. Të gjithë kemi detyrim ndaj ekipit kuqezi dhe unë jam i pari që e filloj në këtë formë”. Anës fushës është menduar edhe për vend ulje, ashtu sikundër funksionon një impiant ndriçimi modern dhe sistemi i vaditjes së barit natyral. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.

Portieri argjentinas, Uilli Kabajero ka zbuluar se mori kërcënime me jetë, pas asaj gafe të bërë në Botërorin e Rusi 2018, kur tentoi të

Teuta është e gjitha e përqendruar te stërvitjet. Data e rifillimit të kampionatit po afron dhe në Durrës duan që të jenë gati.

Në një kohë kur Premier League mbetet në pritje për të mësuar datën zyrtare se kur do të rifilloj kampionati, ekipet po punojnë për sezon

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë në Alpet Zvicerane në janar të 2014-ës, ndërsa

Erblira Bici është një nga volejbollistet më të njohura shqiptare që luan në Itali.