Turqit s’respektojnë viktimat e Parisit, thërrasin “Allahu Akbar” (VIDEO)

18/11/2015 - 09:58

18 nëntor 2015 – Një pjesë e madhe e tifozëve turq nuk e kanë mirëpritur mbajtjen e një minute heshtje për nder të 129 viktimave të Parisit. Në ndeshjen miqësore Turqi-Greqi, gjatë minutës së heshtjes, ata filluan të thërrasin në kor “Allahu Akbar”.

Pamjet televizive të transmetuara kudo nëpër botë, treguan tifozët turq të bënin zhurmë të madhe dhe që nuk respektonin aspak viktimat e sulmeve terroriste në Paris.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kruniç, Rebiç, Hernandez e Çalhanoglu presin të negativizohen nga koronavirusi, teksa Gabia vazhdon të kurojë gjurin e ndrydhur.

Një trajner i portierëve në Zambi është përjashtuar pasi spërkati shtyllat e portës dhe urinoi përpara një ndeshjeje të kampionatit.

Drejtori teknik i Teutës, Sulejman Starova foli për detyrën e re, kampionatin, derbin dhe për Vllazninë kryesuese.

Godet Sopoti, merr një lojtar nga Teuta.  Drejtuesit kanë arritur akordin me klubin durrsak për të siguruar shërbimet e mesfushorit Endri

Dejvi Bregu, realizoi një eurogol në përballjen e sotme ndaj Kastriotit, duke i dhuruar 3 pikë të arta Teutës, që është vënë në ndjekje t

Edi Martini i cilëson si të arta tre pikët që mori Teuta e tij në transfertën e Kamzës ndaj Kastriotit.

Teuta ka vuajtur për të gjetur suksesin në ndeshjen në transfertë përballë Kastriotit.

Juventusi po jeton një prej momenteve më të vësh tira të 10 viteve të fundit, ku ka dominuar totalisht në Itali, ndonëse është ende në ga

Humbja 2-0 ndaj Lestërit në kampionat, e ka komplikuar ndjeshëm situatën te skuadra e Çelsit.

Xhekson Ferreira ka qenë një përforcimi i papritur për Teutën, për vetë mënyrën se si ndodhi.