U pezullua nga ekipi i parë i Teutës, ja se ç’ndodh me Lorenco Vilën

28/11/2020 - 15:11

Pas barazimit ndaj Vllaznisë, Teuta ka zbritur në fushë menjëherë pasi vijon përgatitjet anti-Bylis. Lojtarët u ndanë në grupe. Skuadra që luajti 90 minuta ndaj Vllaznisë, zhvilloi disa ushtrime shkrythëse nën kujdesin e trajnerit Martini.

Pjesa tjetër zhvilloi një seancë të plotë në “Olympic Park”, nën drejtimin e zv. trajnerit Hodo dhe përgatitësit atletik, Sallillari. Ndërsa sa i takon Lorenco Vilës, sulmuesi është stërvitur i diferencuar, ku vazhdon të jetë i pezulluar nga drejtuesit e klubit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Humbja 2-0 ndaj Lestërit në kampionat, e ka komplikuar ndjeshëm situatën te skuadra e Çelsit.

Xhekson Ferreira ka qenë një përforcimi i papritur për Teutën, për vetë mënyrën se si ndodhi.

Sulmuesi i skuadrës spanjolle të Eibarit, Sergi Enrik, ka marrë një goditje të rëndë së fundmi, teksa gjykata e ka dënuar atë me dy vite

Lionel Messi pezullohet dy ndeshje nga Komisioni i Disiplinës për gjestin e të pahijshëm ndaj futbollistit të Athletic Bilbaos, Asier Vil

Në prag sfide ndaj Kastriotit, e cila pritet të zhvillohet nesër në stadiumin e qytetit të Kamzës me fillim nga ora 13:45, në konferencë

Klubi i Teutës bën afrimin e dytë në merkaton e janarit, teksa pas sulmuesit veteran Sebino Plaku, sot është prezantuar zyrtarisht edhe m

Në prag të transfertës me Kastriotin, në konferencën për shtyp të rastit, trajneri i Teutës, Edi Martini, vlerësoi kundërshtarin, duke e

Pas më shumë se 4 vitesh, Interi mposhti sërish Juventusin në Serie A dhe këtë herë e bëri duke bindur në lojë dhe rezultat.