UEFA “provokon” incidente të reja, Shqipëria dhe Serbia në një grup

13/11/2015 - 17:33

13nentor 2015 - Pavarësisht dhunës që ndodhi një vit më parë në Serbi dhe masave të rrepta në Elbasan në ndeshjen e kthimit mes Shqipërisë dhe Serbisë, UEFA nuk është bindur edhe pas sugjerimeve se dy kombëtaret e Ballkanit nuk duhet që të përballen më mes tyre.Megjithatë shmangia nga nuk ka ndodhur nga UEFA, që duket se e ka memorien e shkurtër.

Në Nion të Zvicrës, për ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Europian për ekipet e femrave nën 19 vjeç, Shqipëria dhe Serbia janë sërish në një grup.Dy ekipet e Ballkanit ndodhen në grupin e katërt me Skocinë dhe Qipron.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.

Trajneri i Teutës Edi Martini, i shoqëruar nga kapiteni, Renato Arapi kanë dalë sot në konferencën zyrtare për media, një ditë përpara nd

Kukesi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për 

Presidenti dhe 4 futbollistët e Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën këtë të diel në nj

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit.