Ulërima e Lukakut drejt Ibras, zbulohen fjalët e tij

22/02/2021 - 15:56

Ka vazhduar loja me fjalë ndërmjet sulmuesit të Interit Romelu Lukaku dhe atij të Milanit Zlatan Ibrahimovic në derbin “Madoninna” të fituar nga “Neroazzurrët” me rezultat 3-0.Sulmuesi belg shënoi golin e tretë me të cilin e nokautoi Milanin dhe në festimin e golit të tij ai lëshoi disa fjalë në drejtim të sulmuesit suedez.

“Zot, Zot, unë jam këtu, jam unë, të thash.”Këto ishin fjalët që u deshifruan nga buzët e Romelu Lukakut kur parakaloi Alessio Romagnolin dhe me një goditje të fiqishme mposhti portierin Gianluigji Donnarumma.

Pas këtij reagimi të Lukaku, kamerat u fokusuan te Zlatan Ibrahimovic i cili i pa duke duartrokitu.Ibrahimoviç u kthye në Milano në vitin 2020 dhe e deklaroi veten Zot të qytetit, dhe për gjysmën e sezonit, dukej sikur ishte gati të përmbushte profecinë e tij për kthimin e lavdisë te “Rossonerët”.

Por duket se ekziston një gjë që as vetë “Zoti” nuk mund ta kontrollojë, një vrasës belg që kërkon hakmarrje. Lukaku ishte absolutisht shpërthyes në derbin “Madonnina”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dëmtimi në ndeshjen ndaj Romës një javë më parë bëri që Zlatan Ibrahimovic të mos vihej në dispozicion të Stefano Piolit gjatë kësaj jave

Diego Maradona u nda nga jeta në nëntorin e vitit të kaluar për shkak të një arresti kardiak në moshën 60-vjeçare.

Zlatan Ibrahimoviç, në moshën 39 vjeç, do të rikthehet në ekipin kombëtar të Suedisë.

Arsenali e ka të vështirë të afrohet me zonën europiane.

Në fund të këtij edicioni, veç kampiones, tri skuadrat e tjera shqiptare nuk do të garojnë për Europa Ligën, por Konferencë Ligën.

Pavarësisht se do të vazhdojë të qëndrojë në Europë edhe kur të “varë këpucët në gozhdë”, Luis Suarez ka investuar në vendin e tij të lin

Vera ishte e gjatë për Dejvi Bregun, pothuajse si një telenovelë që kërkonte një fund të lumtur në merkato, por fundi i lumtur nuk erdhi

Suning Group duhet të gjejë një zgjidhje për të zgjidhur probleme financiare që Interi ka.

Barazimi i beftë në transfertën ndaj Sassuolos, me një penallti naive të shkaktuar nga mbrojtësi grek Kostas Manolas në sekondat e fundit

Tifozët e Milanit dhe Interit sfiduan pandeminë në 21 shkurt, pasi mijëra prej tyre u grumbulluan para stadiumit “San Siro” në prag të de