"VAR një copë m***", trajneri i Dinamos shpërthen në akuza

07/11/2019 - 21:19

Nenad Bjelica u pa i tërbuar pas ndeshjes që Dinamo Zabreg barazoi me Shakhtar Donetsk mbrëmë. Kroatët e kishin mundësinë të fitonin, pasi deri në minutën e 92-të kryesonin 3-1.

Ukrainasit në shtesë realizuan dy herë dhe barazuan, duke e lënë të hapur garën për vendin e dytë deri në fund.Penalltia e dhënë në fund, pas një bërryli që mori portieri i skuadrës ukrainase, e ka bërë trajnerin Bjelica të reagojë ashpër në lidhje me përdorimin e VAR në futboll.

"VAR është një copë m*ti. Çfarë na duhet teknologjia nëse nuk ndihmon? Hiqeni atë, nuk kam nevojë për atë. VAR i largon të gjitha emocionet. Është një cirk i pastër që nuk ndihmon aspak", është shprehur Bjelica, ndërkohë që ai është i sigurt që skuadra e tij do të kualifikohet në raundin tjetër në Champions League.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosova dhe Anglia zhvilluan mbrëmjen e djeshme ndeshjen e fundit kualifikuese, aty ku anglezët arritën të fitonin me rezultatin 0-4.

Shqipëria nuk arriti ta mbyllte fushatën kualifikuese për në Europian me një rezultat pozitiv, duke u mundur me shifrat 0-2 nga Franca.

Në takimin Juventus-Milan, më shumë sesa fitorja që u mundësoi bardhezinjve kthimin në majën e renditjes, u komentua zëvendësimi i Kristi

Mediat franceze kanë shkruar se mbrëmjen e djeshme është vërshëllye himni i Francës në shenjë proteste për shkak të incidentit që ndodhi

Benjamin Mendi, futbollisti i Francës, pas ndeshjes me Shqipërinë foli për përballjen e fituar, atmosferën në stadium dhe për ata që u ha

Megjithëse jo në mënyrë fort të dukshme, prej disa javësh Ivan Rakitiç manifeston dëshirën e tij për të pasur më shumë minutazh dhe konsi

Skuadra e Teutës, po vijon punën me intensitet të lartë nën urdhrat e trajnerit Bledi Shkëmbi, duke menduar për ndeshjen e radhës të kamp

Një trajner është gjithmonë në diskutim pas humbjeve, por me sa duket edhe pas fitoreve, sidomos kur ata janë shumë të thella.

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka dalë në një konferencë zyrtare, ku foli rreth impiantit "Air Albania Stadium" dhe përparimit t