Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Vatër e “nxehtë” e Koronavirusit, klubi i Serisë A raporton edhe një rast tjetër pozitiv

26/02/2021 - 14:51

Skuadra e Torinos është bërë vatër e “nxehtë” e koronavirusit në Itali. Skuadra granata ka raportuar edhe një tjetër rast pozitiv ditën e sotme duke e dërguar në 10 numrin e të infektuarve në shtëpinë e skuadrës torineze.8 lojtarë dhe 2 pjestarë të stafit teknik janë evidentuar pozitiv me COVID-19 pas testit të tamponit të kryer ditën e djeshme.

Tek klubi piemontez janë zbuluar raste të variantit britanik të koronavirusit dhe sakaq janë anuluar dhe stërvitjes së skuadrës dhe përveç sfidës së anuluar ndaj Sasuolos e cila ishte e programuar të zhvillohej mbrëmjen e sotme me fillim nga ora 20:45, thuhet se edhe ndeshja e së martës ndaj Lacios në “Olimpico” të Romës.

Lajmin e evidentimit të një rasti tjetër pozitiv e ka publikuar vetë klubi i Torinos me anë të një komunikate në sajtin e saj zyrtar. Komunikata e Klubit të Torinos: “Klubi i Torinos komunikon se gjatë analizave të kryera me tampon ditën e djeshme është evidentuar edhe një rast tjetër pozitiv.

Edhe gjatë ditës së sotme skuadra nuk do të zhvillojë stërvitje, në përputhje me protokollin antiCOVID të Autoriteteve Shëndetësore.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.