VOLEJBOLL/ Fitore e pastër ndaj Partizanit dhe kualifikim, Erzeni prenoton dy ndeshje në Milano

06/12/2019 - 21:41

Erzeni ka arritur të marrë një fitore të pastër ndaj Partizanit në Challenge Cup për volejbollin e meshkujve. Në turin e radhës, skuadra shijakase do të luajë përballë AlianzPauerVolej Milano. Skuadra italiane ka propozuar që të dyja ndeshjet të luhen në Milano dhe një gjë e tillë është pranuar nga Erzeni.

Dy ndeshjet do të luhen më 18 dhe 19 dhjetor në Milano dhe tashmë është firmosur marrëveshja. Përsa I përketë ndeshjes së djeshme, Erzeni ka qenë gjatë gjithë takimit dominues duke mos e vënë në diskutim fitoren. Në setin e parë ka arritur të fitoi 25-16, në të dytin 25-19 dhe në të tretin 26-24.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy hajdutë janë futur në zyrat e stadiumit “Can Misses” dhe kanë vjedhur një numër biletash për ndeshjen e Kupës së Mbretit mes Ibizës dh

Rei Manaj ka kaluar te Barcelona B, teksa ditën e djeshme sulmuesi ka bërë edhe prezantimin tek ekipi i tij i ri.Shqiptari i kushtoi arka

Pasi dështoi shkëmbimi mes Politanos dhe Spinnazzolës, Interi ka arritur të gjejë një tjetër futbollistë anësor dhe bëhet fjalë për niger

Rey Manaj mund të quhet zyrtarisht futbollist i Barcelonës B.

Portieri i Manchester United, Sergio Romero u bë protagonist i një aksidenti teksa përplasi me një barrierë të rrugës, makinën e tij luks

Rey Manaj është prezantuar dje tek Barcelona B, duke nisur një rrugëtim të cilin ai e cilëson si më të rëndësishmen në karrierën e tij si

Rubin Hebaj është goditja e madhe e Teutës në merkaton e janarit.

Pep Guardiola ka pranuar humbjen në garën e titullit të Premierligës.Skuadra e tij e Manchester Cityt ishte në gjendje vetëm të barazonte

Daniel Lekndreaj është basketbollisti më i ri i Goga basket. Ai ka ardhur nga Partizani, ndërsa tani do mbrojë të tjera ngjyra.

Pas një aventure në Kanada me Montreal Impact, Blerim Xhemajli është gati të provojë një eksperiencë edhe në kampionatin kinez, ku kërkoh