Vritet futbollisti anglez, u gjet i masakruar në shesh gjatë natës

26/01/2020 - 16:07

Një futbollist anglez i kategorive të ulëta është vrarë gjatë natës në Nottinghamshire. Bëhet fjalë sipas mediave angleze për Jordan Sinnott, një futbollist i Matlock Town.Ai kishte dalë natën jashtë teksa u gjet në një shesh në gjendje të rëndë shëndetësore.

Dyshohet se disa persona e kishin rrahur dhe i kishin thyer kafkën.Ai u transportua menjëherë në spital teksa u gjet në sheshin ‘’Retford’s Market’’ në orën 02:00 të së shtunës.Policia e qytetit u njoftua për një sherr masiv në një park makinash ku festohej.

Disa orë pas ngjarjes u gjet Sinnott i rrahur.Një person është deri tani si i dyshuar për vrasjen e mesfushorit Sinnott, një 27- vjeçar i cili qëndron në paraburgimin e komisariatit të zonës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ditën e dytë të testimeve, lëvizja e timonit të Mercedesit është bërë lajmi kryesor sportiv në mbarë botën.

Një ekip futbolli i tërë ka përfunduar në karantinë, pasi një prej personave që kanë rezultuar të infektuar me “coronavirus” së fundmi në

Futbolli amator në rajonin e Lombardisë në Itali do të ndërpresë aktivitetin, të paktën deri në një urdhër të dytë.

Tirana mori një fitore të çmendur ditën e djeshme, teksa mposhti 2-1 Kukësin me përmbysje në minutat e fundit.

Që këto nuk janë kohë të qeta për Paris SG, kjo dihej. Por situata nuk pritet të ndryshojë, përkundrazi është përkeqësuar.

Nuk u mbyll pa pasoja supersfida e javës së 23-të të Kategorisë Superiore.

Mançester Junajtid nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në transfertën belge ndaj Klyb Bryzh.

Liverpuli është skuadra më e mirë e këtij sezoni dhe këtë fakt nuk e mohon askush, madje as fansat e një klubi si Mançester Junajtid, që

Ndërkohë që shumica e futbollistëve po kërkojnë të largohen nga Azia për shkak të frikës nga përhapja me shpejtësi e Coronavirusit, tërës

"Air Albania" nominohet për një çmim vërtetë special.