Xherdan Shaqiri,tek Inter për 18 milionë euro

08/01/2015 - 15:32

8 janar 2015 -  Gazeta prestigjoze gjermane "Bild", e bën fakt të kryer. Sot Xherdan Shaqiri kalon tek Interi për shumën e 18 milionë eurove. Sipas gazetës në fjalë, deri tani flitej për huazim, por Bayern Munchen ka këmbëngulur për shitjen e plotë të kartonit të futbollistit nga Gjilani.

Xherdan Shaqiri erdhi te Bayerni nga Baseli në vitin 2012 për shumën e 12 milionë eurove, por me ardhjen e Pep Guardiolës në krye të skuadrës minutat e tij në formacionin bazë u ulën shumë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendimi i konfirmuar edhe nga CAS për të pezulluar me 10 vite dhe 1 milionë euro gjobë Skënderbeun ka krijuar një situatë të pakëndshme t

Shumë skuadra zgjedhin zonat me kushte klimaterike mesatare për t'u përgatitur për sezonin e ri. 

Triumfi në Champions League ka vënë në gjumë të thellë Liverpool.

Futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani është futur në histori, si e para lojtare që Reali i Madridit blen për ekipin e tij

Mund të ketë shumë faktorë për dështimin e skuadrave shqiptare në kupat e Europës, por eliminimi i të gjitha ekipeve të Superiores, IPKO

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, foli pas fitores 1-0 ndaj Ventspils në “Niko Dovana”, por që për fat të keq nuk arriti t’i sigurojë një

Një shtyllë në start të ndeshjes dhe një eurogol.