Zënkë Ronaldo-Bale pas eleminimit nga Kupa?!

17/01/2015 - 15:26

17 janar 2015 -  Duket se qetësia në Bernabeu papritur ka mbaruar, ose te pakten keshtu pretendojne mediat katalanase. Eleminimi i ''los blancos'' nga Kupa e Mbretit në fazën e 1/8-ave përballë Atletikos së Madridit, ka bërë që në dhomat e zhveshjes të fillojnë diskutime midis lojtarëve.  Sic kanë komentuar shumë gazetarë spanjollë nepër rrjete sociale, Florentino Perez e ka cilësuar imazhin e ekipit të tij si ''qesharak'' përballë Atleticos që luante me një synim të vetëm , kualifikimin. E përditëshmja spanjolle "Sport", historikisht shume prane Barcelones, ben te ditur se ka patur nje episod tensioni mes Cristiano Ronaldos dhe Gareth Bale.

Portugezi nervozuar sërish me Gareth Bale sepse ky i fundit  përsëri shfaqi individualitet në lojën e tij. Uellsjani ndryshe nga herët e tjera nuk ka ulur kokën, por ka replikuar kundër Cristianos së inatosur dhe te dy kane shkembyer fjale duke ngritur zërin ndaj njeri tjetrit. Sic pretendon Sport që raporton për këtë incident portugezi nuk mund të pranojë faktin që Realit iu desh të eleminohej nga Kupa e Mbretit pikërisht ditën kur ai i prezantoi Bernabeu-t Topin e tretë të Artë ndaj dhe në dhomat e zhveshjes ka folur me tone të larta. Gjithsesi Cristiano ka lënë gjithcka ndodhi në dhomat e zhveshjes duke u treguar optimist përpara gazetarëve dhe duke theksuar se Kupa ishte një hap pas , tani Reali do të bejë dy hapa përpara , duke iu referuar kështu  La Ligas dhe Championsit.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.

Portieri argjentinas, Uilli Kabajero ka zbuluar se mori kërcënime me jetë, pas asaj gafe të bërë në Botërorin e Rusi 2018, kur tentoi të

Teuta është e gjitha e përqendruar te stërvitjet. Data e rifillimit të kampionatit po afron dhe në Durrës duan që të jenë gati.

Në një kohë kur Premier League mbetet në pritje për të mësuar datën zyrtare se kur do të rifilloj kampionati, ekipet po punojnë për sezon

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë në Alpet Zvicerane në janar të 2014-ës, ndërsa

Erblira Bici është një nga volejbollistet më të njohura shqiptare që luan në Itali.