Zbulohet fanela e Kombëtares për ‘Euro 2016'

29/01/2016 - 21:33

FSHF ka zyrtarizuar kontratën me firmën e veshjeve “Makron”, si dhe ka prezantuar e re e Kombëtares që do të jetë e vlefshme edhe për Europianin “Francë 2016”.

Ashtu siç ka bërë me dije gazeta “Panorama Sport”, sponsori i ri teknik që do të zëvendësojë “Adidas”-in do të jetë firma italiane e veshjeve “Makron”, marrëveshja me të cilën u zyrtarizua sot.

Kontrata pritet të jetë rreth 400 mijë euro, kryesisht në bazë materiale. Emri i fanelës është “Triumf”.Ajo do të ketë një shqiponjë të stilizuar ndryshe nga më parë në stemë dhe gjithashtu do të ketë të stampuar shqiponjë në pjesën e përparme dhe të pasme të saj, për ta bërë sa më të identifikueshme për nga motivet kombëtare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kampionati italian po bëhet gjithmonë e më i vështirë dhe i luftuar, dhe Milanin e pret një tjetër test i rëndësishëm nesër në mbrëmje (2

Bashkëshortja e futbollistit të mirënjohur nga Kosova, Valon Behrami, ka arritur një fitore të madhe në garat e Kupës së Botës në skijimi

Trajneri i Barcelonës Ronald Koeman është detyruar sot të ndërpresë konferencën e shtypit para ndeshjes së skuadrës së tij me Sevilla në

Tirana ka fituar me përmbysje 1-2 derbin e Shqipërisë kundër Vllaznisë, i vlefshëm për javën e 21 të Superligës.

Keidi Bare është kthyer në një kohë të shkurtër në një nga emrat më të dashur për tifozerinë e skuadrës së Espanjoi, që ka pëlqyer grintë

Një gjë është e sigurtë: Erling Haaland do të jetë emri më i përfolur në merkaton e verës.

Edi Martini ndjen keqardhje për barazimin me Kukësin, pasi Teuta kaloi dy herë në epërsi, por nuk diti ta ruante avantazhin.

Në “Niko Dovana” nuk ka fitues, me Teutën dhe Kukësin që dhurojnë një sfidë spektakolare mes tyre me një barazim 2-2, ku durrsakët flirtu

Nëse nuk është alarmante, sigurisht që situata në sulmin e Juventus nuk është aspak e mirë.

Zhang Jindong, pronari i Interit, rrezikon të humbasë kontrollin e “Suning.com”, mes shitësve më të mëdha në Kinë të elektronikës dhe mat