“Zgjodha me zemër”, flet Tare: Largimi nga Lacio te Milani do të ishte…

10/09/2019 - 17:06

Igli Tare drejtori sportiv i Lacios, flet për veten e tij, Lacion dhe jo vetëm, në një intervistë të gjatë për “Corriere dello Sport”. Ish-sulmuesi shqiptar, është shprehur mbi interesin që Milani kishte për të dhe për lidhjen që ai ka me Lacion.

Lacio? “E kuptoj që Lacio është një emër i rëndësishëm kur shkoj jashtë shtetit, ne duam ta çojmë shoqërinë aty ku meriton të jetë. Para se të largohem, këtu unë do të mendoj gjithmonë se kam krijuar diçka të bukur, se bashku me të gjithë”.

Inzagi-Lotito? “Nuk kishte asgjë mes tyre, duhej pak kohë për të reflektuar. Vullneti i trajnerit ishte të nënshkruante për më shumë se një vit, në fund të fundit ishte një zgjedhje e duhur”.

Saki? “Unë e doja futbollin e Sakit,  dhe pranova komplimentet e tij që më bënë krenar, kur më telefonoi”.

Oferta e Milanit nga Boban dhe Maldini? “E njoha Bobanin. Ai ishte idhulli im dhe ai e di arsyen. Unë e njihja atë si lojtar dhe u njoha më mirë me të në këtë rast. Ai është një person shembullor. Unë bëra zgjedhjen time për Lacion, me të njëtën dashuri që ata më kërkuan mua. Kuptova që largimi nga Lacio do të ishte diçka e gabuar. Vendosa me zemrën time, jo për para”.

Milinkoviç? “Nëse ai do të ishte larguar, Yazici do të kishte mbërritur, por kishte dhe një emër tjetër. Sergej është një nga më të mirët në botë. Nëse velen 100 milionë? Ka lojtarë që bëjnë pjesë në një merkato të veçantë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Liverpuli i sezonit 2019-2020 është një makineri pikësh, golash dhe rekordesh.

Shuhet Harry Gregg, legjenda e Manchester United.

Barcelona ka një qëllim të qartë në merkaton e verës, të transferojë yllin e Interit, Lautaro Martinez.

Manchester Cityt i është hequr e drejta për të garuar në kompeticionet europiane në dy sezonet e ardhshme nga ana e UEFA-s, ndërsa tani r

Skena që fatkeqësisht vazhdojnë në stadiume edhe në vitin 2020.

Lorenco Vila, po kthehet në një nga lojtarët kyç të sulmit të Teutës, pasi po tregon një formë mjaft të mirë, por edhe po realizon gola t

Ted Laço ia bëri të thjeshtë, e megjithatë ajo gjuajtje perfekte e Blagoja Todorovskit nuk duhet anashkaluar.

Teuta triumfoi me rezultatin 3-1, ndaj Vllaznisë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Kategorisë Superiore.

Teuta ia ka dalë të marrë tre pikët në sfidën shtëpiake ndaj Vllaznisë.

Atleti shqiptar Franko Burraj ishte pranë një arritjeje impresionuese në kampionatin ballkanik të sallave të mbyllura, por fati nuk ishte