Zhvillohet në Durrës kampionati i moshave në peshëngritje, ja kampionët e 2018-s

21/04/2018 - 16:26

Në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit u zhvillua Kampionati Kombëtar i Peshëngritjes për grupmoshat U-15 dhe U-17, aktikviteti i parë organizuar nga presidenca e re e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Në këtë aktivitet morën pjesë 11 skuadra për meshkuj (përfshi edhe ekipin e Kosovës) si dhe 3 skuadra për femra.

Në kampionatin U-15 për vajza, kampion doli ekipi i Tiranës, që la pas Elbasanin, ndërkohë që Tirana fitoi edhe titullin e kategorisë U-17 të kësaj kategorie (la pas Skënderbeun). Sportistet më të mira sipas moshave u shpallën Marsela Carja (Elbasani, U-15) dhe Julia Alihasani (Tirana, U-17).

Në kategorinë U-15 për djem, kampion doli ekipi privat i Masglass, ndërsa në vendin e dytë u rendit Skënderbeu dhe në të tretin Studenti.

Ndërkohë që, sportisti më i mirë i kësaj kategorie u shpall shtangisti Erald Rosh ii ekipit të Masglass. Ky ekip privat (Masglass) mori titullin kampion edhe në moshën U-17, duke lënë pas Shtërmenin e Teutën, ndërkohë që peshëngritësi i ri Antonio Luli (Shtërmeni, U-17) u shpall sportisti më i mirë i kësaj grupmoshe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë.

Sportisti i mirënjohur i UFC, Connor McGregor është gjobitur pasi ai sulmoi një burrë në klubin ku kishte shkuar.