Zvicër, tifozët mbushin me urinë shishen e ujit, portieri e pi!

17/09/2014 - 22:08

 

Një histori e pabesueshme në kampionatin zviceran, me protagonist dhe viktimë Reto Felder, portier i FC Murit, gjatë ndeshjes në fushën e Badenit. Mbrojtësi ekstrem i Murit, si shumë kolegë të tij, ka zakonin që mban një shishe ujë në anë të rrjetës, por këtë herë ka pësuar një “shaka” të tmerrshme. Tifozët kundërshtarë, duke përfituar nga një shpërqendrim i tij, ia mbushën shishen me urinë. “Piva një gllënjkë dhe e kuptova që ishte e ngrohtë, por besoja se e kishte ngrohur dielli. Me gllënjkën e dytë, kuptova se kishte diçka që nuk shkonte”, – pranon Felder. Portieri ka shprehur gjithë zemërimin e tij, duke thënë: “Nuk më kishte ndodhur asnjëherë një gjë e tillë, është një gjë e shpifur dhe barbare”. “Urin-pirësi”, kështu iu vu nofka menjëherë, tregon një tjetër të veçantë. Menjëherë pas gllënjkës së parë, tifozët e Badenit nisën të këndonin në kor një këngë pak a shumë, “tani do të sëmuresh me AIDS”. Si Baden, ashtu edhe Federata Zvicerane e Futbollit,  nisën menjëherë punën për të gjetur fajtorët me ndihmën e pamjeve filmike televizive dhe të kamerave me rreth të mbyllur. Felder, nga ana e tij ka njoftuar se do të denoncojë përgjegjësit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas Xhakomo Vrionit, apo akoma më përpara edhe Andi Zeqirit, Juventusi vendos që t’i shtojë skuderisë së të rinjve të shumtë që ka në dis

Dalja e fundit publike dhe zyrtare e Bernard Arno, lidhur me blerjen e mundshme të Milanit, tashmë daton 5 muaj më parë, një përgënjeshtr

Dalja e fundit publike dhe zyrtare e Bernard Arno, lidhur me blerjen e mundshme të Milanit, tashmë daton 5 muaj më parë, një përgënjeshtr

I kënaqur me skuadrën por jo me atë çfarë shkruhet në media.

Sfida e kampionatit rus e vlefshme për javën e 25-të të kampionatit mes Rostov dhe Krasnodar ka hyrë në historinë e futbollit botëror për

Pasi siguroi ngjitjen në Serinë A, Benevento e Pipo Inzagit është hedhur fuqishëm në merkato.

Duket se Interi dhe Lacio janë vërtet në një “luftë” për të fituar shërbimet e Marash Kumbullës.

Pasi u shpallën kampion për herë të 30-të të Bundesligë dhe arritën akordin total me Sane, drejtuesit e Bajernit kanë nisur punën për të

Rubin Hebaj pak nga pak po kkthehet përsri në formën e tij më të mirë dhe po tregohet vendimtar me skuadrën e Teutës në kampionat.