• Një 28 vjeçar i përkushtuar ndaj sportit

  22/09/2012 - 00:00
    Mbase ende nuk është bërë për medalje dhe dekorata. Mosha e re nuk i dikton as të ketë ofiqe, normalisht të ligjshme për një intelektual me përvojë. Por angazhimi i tij në këto momente të jetës, me...
 • Teuta humbi 2 pikët, por fitoi Deliallisin

  A. Deliallisi (majtas) me E. Veliaj
  17/09/2012 - 00:00
    Me mjaft interesim u prit ndeshja tradicionale e Teutës me Tiranën. Ky ishte takimi i parë që zhvillohej në Niko Dovana në këtë sezon. Më parë djemtë e detit fitonin në Peqin ndaj Shkumbinit vendas...
 • Teuta rrëmben kupën e FSHV-së

  17/09/2012 - 00:00
    Ndoshta edhe më optimisti, nuk do ta kishte besuar se ndërmjet ekipeve të zgjedhura të FSHV-së për kupën e vënë prej saj, Teuta e Durrësit do të shtrinte ambicien në pronësimin e këtij trofeu. Jo...
 • Babamusta lë fushën, por jo futbollin

  D. Babamusta (majtas) me sekretarin e KF Teuta E. Salillari
  16/09/2012 - 00:00
    Para ndeshjes së 153-të në historinë e bilancit të tyre ndërmjet Teutës dhe Tiranës, opinioni sportiv ndoqi edhe një ceremoni të thjeshtë, por shumë mbresëlënëse. Futbollisti titullar i Teutës në...
 • Trofeu Juxhin Guza, lojë në mes lotësh

  Sajmir Guza, trajneri i veteranëve A. Doraci, presidenti i Teutës M. Rexhepi dhe Indrit Buka
  16/09/2012 - 00:00
    Një vjetori i vdekjes apo vrasjes makabre të volejbollistit 24 vjeçar Juxhin Guza u përkujtua në mënyrën më të mirë në Durrës. Një përpjekje nga më seriozet vendosi në një bashkëpunim shumë...
 • Taekuondo, Fatmir Bardhoci këmbëngul në arritjet

  F. Bardhoci në mes të sportistëve të tij
  15/09/2012 - 00:00
    Me një pasion unikal vazhdon të punojë me sportin e tij të preferuar specialist i arteve marciale Fatmir Bardhoci. Ndonëse në polemikë të vazhdueshme me federatën analoge të këtij sporti, Bardhoci...
 • Shah, Shqipëria në vendin e 52-në botë

  14/09/2012 - 00:00
    Në Stamboll të Turqisë, nga 28 gushti deri më 9 shtator 2012, u zhvillua olimpiada e 40-të botërore e shahut. Ajo që vlen të çmohet është prezanca në ekipin përfaqësues të Shqipërisë e tri...
 • Engjëjt nuk vdesin

  Teuta kampione në sezonin 2010-2011. Juxhin Guza, i dyti nga e djathta, ulur në gjunjë
  10/09/2012 - 00:00
    Juxhin Guza! Një emër që është kthyer në ikonë jo vetëm e dhimbjes, por e asaj që quhet pavdeksi. Sa herë e përmënd këtë emër, aq herë merr fuqi për të thërritur me forcën e shpirtit, se jo, jo ky...
 • Kombëtarja e nis me fitore

  10/09/2012 - 00:00
    Prognoza, dilema, hamendësime, paragjykime nga më të ndryshmet, shoqëruan pragtakimin ndërmjet Shqipërisë dhe Qipros. Italiani Xhani De Biazi, që kishte premierën e tij në panikën kuqezi vrojtohej...
 • Futboll, në vend të Likës, Begeja

  10/09/2012 - 00:00
    Humbja e rëndë e një jave më parë e Teutës në Gjirokastër 4-1, nuk është përtypur lehtë nga presidenti i ekipit. Siç është deklaruar edhe në media, pakënaqësitë për punë e trajnerit Lika zënë vend...
 • Prologu i kampionatit

  02/09/2012 - 00:00
    Me 24 gusht kampionati shqiptar i futbollit, hapi faqen e tij të parë. Ndër 14-të ekipet pjeswmarrëse të kategorisë superiore është edhe Teuta e Durrësit. Kujtojmë që durrsakët janë nënkampione e...
 • Kujtohen figura të futbollit durrsak

  02/09/2012 - 00:00
    Tjetër vlerë për organizatorët e turneut me emrin nostalgjik Mustafa Hajdari. Inspektori i sporteve në Bashkinë e Durrësit Edmond Zalla, në bashkëpunimin me Zyrën Rajonale të Futbollit që drejtohet...
 • Vajzat e Ismailatit kampione

  Notaret Ledia Kacani, Shirli Myrta, Suila Kosova dhe Deborah Keçi
  01/09/2012 - 00:00
    Në akuadromin e Tiranës në mesjavën e kaluar, u zhvilluan njëherazi dy veprimtari kombëtare në not: për të rinj dhe të rritur. Veçanërisht vitet e fundit supremacia e Teutës mbetej e dukshme. Në...
 • Idlir Kazazi befason me windsurf-in e tij

  30/07/2012 - 00:00
    Teksa kemi dhënë disa sugjerime miqësore për Open Port, në numrin e kaluar të “Dyrrah” mjaft shpejt vjen një argument domethënës. Bashkëqytetari ynë Idlir Kazazi, befason teksa bën spektakël me...
 • Azgan Zeka, azgani i hedhjeve

  Azgan Zeka në mitingun ndërkombëtar të atletikës, zhvilluar në Mal të Zi, 1 maj 2012
  30/07/2012 - 00:00
  Kur shkeli për herë të parë tek “Bernardina Qeraxhia”, Azgan Zeka ishte i gjatë 1.85 m dhe peshonte 90 kilogram. Trajneri i tij, Emin Kosturi, shikon tek atleti i ri nervin dhe grintën e garës. Është...
 • Eduart Tafa: “Në Durrës trajner të huaj”

  30/07/2012 - 00:00
    Ajo që befason dhe mbetet risi për basketbollin jo vetëm të Teutës, por edhe atë kombëtar ndërmjet klubeve, është përpjekja e Eduart Tafës për të sjellë në Durrës një trajner të huaj. “Dyrrah” ka...
 • Suksese atletit durrsak Adriatik Hoxha

  30/07/2012 - 00:00
  Londër 2012 Me delegacionin olimpik shqiptar që ndodhet prej ditësh në Londër, është edhe kampioni dhe rekordmeni i shtytjes së gjyles Adriatik Hoxha. Së bashku me të rroket edhe prezenca e trajneri...

Pages