SPORT

 • Nderi i Atletikës

  Nderi i atletikës shqiptare. Nga e majta: Eduart Salillari, Marinda Preka dhe Eqerem Bylykbashi.
  09/07/2012 - 00:00
  Federata Shqiptare e Futbollit, nëpërmjet përfaqësuesit të saj Dritan Babamusta, ishte e ndjeshme për ta kthyer këtë aktivitet të rëndësishëm ndërkombëtar për moshat edhe si testim për sistemin e...
 • Trofe të tjerë në turneun Vllaznimi

  09/07/2012 - 00:00
    Për herë të parë gjyqtarët testuan komunikimin me kufje Vazhdon me sukses të plotë, turneu ndërkombëtar Vllaznimi për kupën “Pavarësia”. Pas përfundimit të konkurimit në U-10 dhe U-12, organizimi...
 • “Vllaznimi Cup” mbledh 2800 futbollistë

  Pamje nga ceremonia e turneut ndërkombëtar “Vllaznimi Cup” Djathtas Idriz Gashi, majtas Dritan Babamusta, përgjegjës i zyrës rajonale të FSHF-së.
  02/07/2012 - 00:00
  Për dy javë më rradhë qyteti i Durrësit kthehet në “kryeqendrën e futbollit”. 109 ekipe,  përfaqësuese të shtatë shteteve, do të ndeshen njëri me tjetrin për të rrëmbyer kupën e turneut “Pavarësia”....
 • Agron Ismailati: synojmë titullin kampion

  02/07/2012 - 00:00
    Pas përfundimit të kampionateve të futbollit dhe të lojërave me dorë, në këtë stinë të nxehtë sporti i notit është prioritar. Trajneri i Teutës, Agron Ismailati, tregon që është në pikun e...
 • Kujtohet Shyqyri Hasa

  02/07/2012 - 00:00
    Nuk është thjesht se u mblodhën disa njerëz dhe katër ekipe moshash dhe formalisht organizatorët janë në rregull me atë që morën përsipër të bëjnë. Brenda tri javësh në Durrës Bashkia e Qytetit,...
 • Tradita dhe kolegjumi i gjyqtarëve

  24 korrik 1935. Teuta – Sportklub Podgorica (Mali i Zi). I dyti në këmbë nga e djathta gjyqtari i ndeshjes, kandidat për ndërkombëtar Mit’hat Hoxha. Me fanella të bardhe dhe me shirit të kuq në gjoks është ekipi i Teutës. Djathtas më topin në duar portjeri Milorad Jeremiq, nga e majta: Rit Margariti, Tom Gjiri, Muharrem Rrugia, Anastas Moisiu (kapiten i skuadrës), Nani Sallata dhe Mikel Nushi (trajner). Lart nga e majta: Eqerem Arapi, Naxhi Stringa, Vlash Tati, Vlash Goga dhe Fiqiri Tartari. (Botohet për he
  25/06/2012 - 00:00
  Janë 50 gjyqtarë anëtarë të kolegjiumit të tanishëm në Durrës. Shumica të rinj. Por nga këta 50 rreferë, 8 janë vajza. Po mendohet seriozisht për aftësimin e tyre, duke e ndarë në plane të afërta dhe...
 • Maliqati: Si u mësova danezëve himnin

  25/06/2012 - 00:00
  Më29 qershor 1964 u zhvillua ndeshja e parë mes kombëtares së Danimarkës dhe asaj tëShqipërisë. Ndërsa rezultati i ndeshjes përfundoi në favor të danezëve shqiptarët gjithsesi u mësuan diçka kolegëve...
 • QKF, efektiviteti i veprimtarive sportive

  18/06/2012 - 00:00
    Veprimtaritë masive sportive, të organizuara në bazë shkollash, kanë parë këtë vit një angazhim total të nxënësve pjesëmarrës. Projektet e Qendrës Kulturore të Fëmijëve, të mbështetura nga...
 • Nderim për Nderim Hoxhën

  18/06/2012 - 00:00
    Është për t’u përgëzuar nisma e inspektorit të sporteve në Bashkinë e Durrësit, Edmond Zalla, i cili në bashkëpunim  me KF Teuta dhe Zyrën Rajonale të FSHF-së në Durrës kujtuan në një formë...
 • Ndeshje tmerri e Egzon Shalës në Maqedoni

  11/06/2012 - 00:00
    Koret raciste e fyerjet me baza etnike si dhe gjykimi i njëanshëm i ndeshjes karakterizuan ndeshjen finale në turneun ndërkombëtar të mundjes zhvilluar në Maqedoni. Një situatë e parapërgatitur më...
 • Adriatik Hoxha tjetër rekord kombëtar

  11/06/2012 - 00:00
    Në kampionatin kombëtar të atletikës hedhësi durrsak i gjyles, Adriatik Hoxha, u shpall atleti më i mirë i këtij aktiviteti sportiv. Ndërsa premton se është i vendosur ta hedhë gjylen deri në 20...
 • Kneo Laçi, dy medalje në Dubrovnik

  11/06/2012 - 00:00
    Notari durrsak realizon një paraqitje shumë dinjitoze duke ringjallur shpresat për zhvillimin e sportit të notit Lajme të gëzueshme vijnë nga ekipi i notit i Teutës, që drejtohet nga mjeshtri i...
 • Për njeriun e sportit Naim Hasnedari

  Në këmbë nga e majta: Safet Berisha, Filip Disha, Nazmi Maxhuni, Miço Papadhopulli (trajner), Bardhyl Kalaja, Osman Kapidani, Feti Golashi. Ulur nga e majta: Naim Hasnedari (përgjegjësi i ekipit), Kujtim Kika, Mehmet Spahiu, Flamur Qojle, Maksut Leshteni, Skënder Hyka.
  28/05/2012 - 00:00
  In memoriam Teksa po përgatitnim faqet sportive për të përjavshmen Dyrrah, mësuam lajmin e ndarjes nga jeta në moshën 83 vjeçare të intelektualit të njohur durrsak Naim Hasnedari. Ai është njëri prej...
 • Tropikal një impiant modern futbolli

  Nga stërvitja e ekipit kombëtar në impiantin modern të Tropikalit. Trajneri i përfaqësueses shqiptare të futbollit italiani De Biazi gjatë stërvitjes
  28/05/2012 - 00:00
  Jemi ndodhur ditët e fundit të javës që lamë pas, në kompleksin Tropikal në sektorin e Plepave në zonën e plazhit të Durrësit, aty ku edhe ekipi kombëtar nxiti përgatitjet e tij për dy ndeshjet...
 • Kupa “Lefkos Pirgos” në Selanik

  Notari Kledi Kadiu me trofeun, pas tij është flamuri kombëtar i Shqipërisë.  Kledi Kadiu në momentin e marrjes në dorëzim të trofeut të vendit të parë
  28/05/2012 - 00:00
  Shkëlqen notari i Teutës Kledi Kadiu që vendosi rekordin e aktivitetit I papërmbajtur trajneri i njohur i notit durrsak, nga specialistët më në zë të tij Shpëtim Damini. Dhe kishte të drejtë. Në...
 • “Shigjeta e Jugut” pritet nga kryebashkiaku Dako

  Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, duke i dorëzuar titullin"Nderi i Qytetit të Durrësit", legjendës së atletikës botërore italianit Pietro Mennea. Pietro Mennea fitues i medaljes së artë në lojërat Olimpike Moskë 1980
  28/05/2012 - 00:00
  Kështu është konsideruar atleti legjendar Pietro Mennea. Ai është lindur në qytetin Italian të Barletës me 28 qershor 1952. Në moshën 20 vjeçare, në lojërat olimpike të Mynihut, fiton medaljen e...
 • Përkujtohen figura madhore të futbollit durrsak

  Ekipi fitues U-15 i Teutës i drejtuar nga Shpendi Marku dhe Odise Soko, së bashku me organizatorët e veprimtarisë dhe të afërm të familjes.
  28/05/2012 - 00:00
  Kupa “Abdulla Duma”. Një nismë për t’u përshëndetur Me nismën e Edmond Zallës, drejtues i sektorit sportiv në Bashkinë e Durrësit dhe me mbështetjen e fuqishme të zyrës rajonale të Federatës...

Pages