SPORT

 • Prologu i kampionatit

  02/09/2012 - 00:00
    Me 24 gusht kampionati shqiptar i futbollit, hapi faqen e tij të parë. Ndër 14-të ekipet pjeswmarrëse të kategorisë superiore është edhe Teuta e Durrësit. Kujtojmë që durrsakët janë nënkampione e...
 • Kujtohen figura të futbollit durrsak

  02/09/2012 - 00:00
    Tjetër vlerë për organizatorët e turneut me emrin nostalgjik Mustafa Hajdari. Inspektori i sporteve në Bashkinë e Durrësit Edmond Zalla, në bashkëpunimin me Zyrën Rajonale të Futbollit që drejtohet...
 • Vajzat e Ismailatit kampione

  Notaret Ledia Kacani, Shirli Myrta, Suila Kosova dhe Deborah Keçi
  01/09/2012 - 00:00
    Në akuadromin e Tiranës në mesjavën e kaluar, u zhvilluan njëherazi dy veprimtari kombëtare në not: për të rinj dhe të rritur. Veçanërisht vitet e fundit supremacia e Teutës mbetej e dukshme. Në...
 • Idlir Kazazi befason me windsurf-in e tij

  30/07/2012 - 00:00
    Teksa kemi dhënë disa sugjerime miqësore për Open Port, në numrin e kaluar të “Dyrrah” mjaft shpejt vjen një argument domethënës. Bashkëqytetari ynë Idlir Kazazi, befason teksa bën spektakël me...
 • Azgan Zeka, azgani i hedhjeve

  Azgan Zeka në mitingun ndërkombëtar të atletikës, zhvilluar në Mal të Zi, 1 maj 2012
  30/07/2012 - 00:00
  Kur shkeli për herë të parë tek “Bernardina Qeraxhia”, Azgan Zeka ishte i gjatë 1.85 m dhe peshonte 90 kilogram. Trajneri i tij, Emin Kosturi, shikon tek atleti i ri nervin dhe grintën e garës. Është...
 • Eduart Tafa: “Në Durrës trajner të huaj”

  30/07/2012 - 00:00
    Ajo që befason dhe mbetet risi për basketbollin jo vetëm të Teutës, por edhe atë kombëtar ndërmjet klubeve, është përpjekja e Eduart Tafës për të sjellë në Durrës një trajner të huaj. “Dyrrah” ka...
 • Suksese atletit durrsak Adriatik Hoxha

  30/07/2012 - 00:00
  Londër 2012 Me delegacionin olimpik shqiptar që ndodhet prej ditësh në Londër, është edhe kampioni dhe rekordmeni i shtytjes së gjyles Adriatik Hoxha. Së bashku me të rroket edhe prezenca e trajneri...
 • 15 vjeçarët e Shpend Markut kampionë

  Ekipi kampion i Teutës për U-15. Në këmbë nga e majta: Shpend Marku (Trajner i ekipit), Eduart Salillari (Sekretar i KF Teuta), Robert Hasa, Mario Vrioni, Armando Bashhysa, Ismail Hushi, Hamit ILiazi, Klajdi Shala, Gëzim Pitanina, Amarildo Jaupi, Elton Vata, Bashkim Koka (Specialist futbolli), Edmond Zalla (Drejtor i sporteve në Bashkinë e Durrësit), Dritan Babamusta (Përgjegjës i Zyrës Rajonale të FSHF-së për Durrësin). Ulur nga e majta: Franc Trimi, Ganuel Lika, Lorenzo Vila, Nazmi Gripshi, Emialiano Mjes
  23/07/2012 - 00:00
  Punë e jashtëzakonshme me talentet e reja në Durrës Në se do të flitej para disa vitesh, zor se do të më binte rasti të evidentoj në këto përmasa, një punë të jashtëzakonshme që ka nisur të bëhet me...
 • Azgan Zeka, azgani i hedhjeve

  Azgan Zeka në mitingun ndërkombëtar të atletikës, zhvilluar në Mal të Zi me 1 maj 2012
  23/07/2012 - 00:00
  Kur shkeli për herë të parë tek “Bernardina Qeraxhia”, Azgan Zeka ishte i gjatë 1.85 m dhe peshonte 90 kilogram. Trajneri i tij, Emin Kosturi, shikon tek atleti i ri nervin dhe grintën e garës. Është...
 • Nostalgjia e një fotoje

  Spiro Urumi dhe Ilmi Kapllani
  23/07/2012 - 00:00
  Ndonjëherë fotot flasin më shumë se fjalët, sidomos për persona që janë ndarë nga jeta dhe nuk i kemi më mes nesh. Spiro Urumi dhe Ilmi Kapllani, këto dy figura të njohura të sportit në Durrës, “...
 • Gashi: Turneun ta njohë edhe FIFA

  Idriz Gashi(djathtas), me trajnerin e njohur grek të klubit të Selanikut Janiotis
  16/07/2012 - 00:00
  Në Durrës erdhwn 107 ekipe me 2800 futbollistë nga shtatë vende europiane. Dominuan kryesisht ekipet shqipfolëse në Norvegji, Maqedoni, Serbi, Turqi duke mos bërë fjalë për Kosovën që janë vëllezërit...
 • Humbje e rëndë e Teutës

  16/07/2012 - 00:00
  Qëndrime kritike për këtë humbje nga shtypi shqiptar MetalurgRustavi-Teuta 6-1 Golat: G.Tekturmanidze 14′, 19′, D.Tatanashvili 37′, 69′, R.Getsadze 59′,  Mikaberidze 73′,Deliallisi65′ Teuta: Rizvani...
 • Hoxha: Do përmirësoj rekordin

  16/07/2012 - 00:00
  Pjesë e delegacionit edhe Adriatik Hoxha dhe trajneri Emir Kosturi. Hedhësi i gjyles shpreh bindjen se do të përmirësojë rekordin kombëtar Është përcaktuar ekipi i plotë, që përfaqëson Shqipërinë në...
 • Ermir Rezi, i riu “i lindur në rrjetë”

  09/07/2012 - 00:00
  Golashënues absolut i brezit të ri të futbollit. Plot 36 herë ka tundur rrjetën këtë sezon 18-vjeçari i ekipit të Shkëndisë së Durrësit, i cili premton të shndërrohet në një nga talentet e sportit të...
 • Londër 2012: Adriatik Hoxha garon me 3 gusht

  09/07/2012 - 00:00
    Më në fund i jepet fund dilemës, nëse hedhësi durrsak i gjyles Adriatik Hoxha do të jetë apo jo pjesëmarrës në Lojërat Olimpike Londër 2012. Veçanërisht prezenca e tij në Londër ishte lëkundur disi...
 • Nderi i Atletikës

  Nderi i atletikës shqiptare. Nga e majta: Eduart Salillari, Marinda Preka dhe Eqerem Bylykbashi.
  09/07/2012 - 00:00
  Federata Shqiptare e Futbollit, nëpërmjet përfaqësuesit të saj Dritan Babamusta, ishte e ndjeshme për ta kthyer këtë aktivitet të rëndësishëm ndërkombëtar për moshat edhe si testim për sistemin e...
 • Trofe të tjerë në turneun Vllaznimi

  09/07/2012 - 00:00
    Për herë të parë gjyqtarët testuan komunikimin me kufje Vazhdon me sukses të plotë, turneu ndërkombëtar Vllaznimi për kupën “Pavarësia”. Pas përfundimit të konkurimit në U-10 dhe U-12, organizimi...

Pages