SPORT

 • Nostalgjia e një fotoje

  Spiro Urumi dhe Ilmi Kapllani
  23/07/2012 - 00:00
  Ndonjëherë fotot flasin më shumë se fjalët, sidomos për persona që janë ndarë nga jeta dhe nuk i kemi më mes nesh. Spiro Urumi dhe Ilmi Kapllani, këto dy figura të njohura të sportit në Durrës, “...
 • Gashi: Turneun ta njohë edhe FIFA

  Idriz Gashi(djathtas), me trajnerin e njohur grek të klubit të Selanikut Janiotis
  16/07/2012 - 00:00
  Në Durrës erdhwn 107 ekipe me 2800 futbollistë nga shtatë vende europiane. Dominuan kryesisht ekipet shqipfolëse në Norvegji, Maqedoni, Serbi, Turqi duke mos bërë fjalë për Kosovën që janë vëllezërit...
 • Humbje e rëndë e Teutës

  16/07/2012 - 00:00
  Qëndrime kritike për këtë humbje nga shtypi shqiptar MetalurgRustavi-Teuta 6-1 Golat: G.Tekturmanidze 14′, 19′, D.Tatanashvili 37′, 69′, R.Getsadze 59′,  Mikaberidze 73′,Deliallisi65′ Teuta: Rizvani...
 • Hoxha: Do përmirësoj rekordin

  16/07/2012 - 00:00
  Pjesë e delegacionit edhe Adriatik Hoxha dhe trajneri Emir Kosturi. Hedhësi i gjyles shpreh bindjen se do të përmirësojë rekordin kombëtar Është përcaktuar ekipi i plotë, që përfaqëson Shqipërinë në...
 • Ermir Rezi, i riu “i lindur në rrjetë”

  09/07/2012 - 00:00
  Golashënues absolut i brezit të ri të futbollit. Plot 36 herë ka tundur rrjetën këtë sezon 18-vjeçari i ekipit të Shkëndisë së Durrësit, i cili premton të shndërrohet në një nga talentet e sportit të...
 • Londër 2012: Adriatik Hoxha garon me 3 gusht

  09/07/2012 - 00:00
    Më në fund i jepet fund dilemës, nëse hedhësi durrsak i gjyles Adriatik Hoxha do të jetë apo jo pjesëmarrës në Lojërat Olimpike Londër 2012. Veçanërisht prezenca e tij në Londër ishte lëkundur disi...
 • Nderi i Atletikës

  Nderi i atletikës shqiptare. Nga e majta: Eduart Salillari, Marinda Preka dhe Eqerem Bylykbashi.
  09/07/2012 - 00:00
  Federata Shqiptare e Futbollit, nëpërmjet përfaqësuesit të saj Dritan Babamusta, ishte e ndjeshme për ta kthyer këtë aktivitet të rëndësishëm ndërkombëtar për moshat edhe si testim për sistemin e...
 • Trofe të tjerë në turneun Vllaznimi

  09/07/2012 - 00:00
    Për herë të parë gjyqtarët testuan komunikimin me kufje Vazhdon me sukses të plotë, turneu ndërkombëtar Vllaznimi për kupën “Pavarësia”. Pas përfundimit të konkurimit në U-10 dhe U-12, organizimi...
 • “Vllaznimi Cup” mbledh 2800 futbollistë

  Pamje nga ceremonia e turneut ndërkombëtar “Vllaznimi Cup” Djathtas Idriz Gashi, majtas Dritan Babamusta, përgjegjës i zyrës rajonale të FSHF-së.
  02/07/2012 - 00:00
  Për dy javë më rradhë qyteti i Durrësit kthehet në “kryeqendrën e futbollit”. 109 ekipe,  përfaqësuese të shtatë shteteve, do të ndeshen njëri me tjetrin për të rrëmbyer kupën e turneut “Pavarësia”....
 • Agron Ismailati: synojmë titullin kampion

  02/07/2012 - 00:00
    Pas përfundimit të kampionateve të futbollit dhe të lojërave me dorë, në këtë stinë të nxehtë sporti i notit është prioritar. Trajneri i Teutës, Agron Ismailati, tregon që është në pikun e...
 • Kujtohet Shyqyri Hasa

  02/07/2012 - 00:00
    Nuk është thjesht se u mblodhën disa njerëz dhe katër ekipe moshash dhe formalisht organizatorët janë në rregull me atë që morën përsipër të bëjnë. Brenda tri javësh në Durrës Bashkia e Qytetit,...
 • Tradita dhe kolegjumi i gjyqtarëve

  24 korrik 1935. Teuta – Sportklub Podgorica (Mali i Zi). I dyti në këmbë nga e djathta gjyqtari i ndeshjes, kandidat për ndërkombëtar Mit’hat Hoxha. Me fanella të bardhe dhe me shirit të kuq në gjoks është ekipi i Teutës. Djathtas më topin në duar portjeri Milorad Jeremiq, nga e majta: Rit Margariti, Tom Gjiri, Muharrem Rrugia, Anastas Moisiu (kapiten i skuadrës), Nani Sallata dhe Mikel Nushi (trajner). Lart nga e majta: Eqerem Arapi, Naxhi Stringa, Vlash Tati, Vlash Goga dhe Fiqiri Tartari. (Botohet për he
  25/06/2012 - 00:00
  Janë 50 gjyqtarë anëtarë të kolegjiumit të tanishëm në Durrës. Shumica të rinj. Por nga këta 50 rreferë, 8 janë vajza. Po mendohet seriozisht për aftësimin e tyre, duke e ndarë në plane të afërta dhe...
 • Maliqati: Si u mësova danezëve himnin

  25/06/2012 - 00:00
  Më29 qershor 1964 u zhvillua ndeshja e parë mes kombëtares së Danimarkës dhe asaj tëShqipërisë. Ndërsa rezultati i ndeshjes përfundoi në favor të danezëve shqiptarët gjithsesi u mësuan diçka kolegëve...
 • QKF, efektiviteti i veprimtarive sportive

  18/06/2012 - 00:00
    Veprimtaritë masive sportive, të organizuara në bazë shkollash, kanë parë këtë vit një angazhim total të nxënësve pjesëmarrës. Projektet e Qendrës Kulturore të Fëmijëve, të mbështetura nga...
 • Nderim për Nderim Hoxhën

  18/06/2012 - 00:00
    Është për t’u përgëzuar nisma e inspektorit të sporteve në Bashkinë e Durrësit, Edmond Zalla, i cili në bashkëpunim  me KF Teuta dhe Zyrën Rajonale të FSHF-së në Durrës kujtuan në një formë...
 • Ndeshje tmerri e Egzon Shalës në Maqedoni

  11/06/2012 - 00:00
    Koret raciste e fyerjet me baza etnike si dhe gjykimi i njëanshëm i ndeshjes karakterizuan ndeshjen finale në turneun ndërkombëtar të mundjes zhvilluar në Maqedoni. Një situatë e parapërgatitur më...
 • Adriatik Hoxha tjetër rekord kombëtar

  11/06/2012 - 00:00
    Në kampionatin kombëtar të atletikës hedhësi durrsak i gjyles, Adriatik Hoxha, u shpall atleti më i mirë i këtij aktiviteti sportiv. Ndërsa premton se është i vendosur ta hedhë gjylen deri në 20...

Pages