Tahiri reagon për arrestimin e Shullazit: Asnjë mbi ligjin!

17/04/2016 - 16:26

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar sot për herë të parë për arrestimin e Emiljano Shullazit.

Pas deklaratave të kreut të PD-së, Lulzim Basha, se Shullazi, partneri kryesor i Ramës u ndalua pas presionit të ndërkombëtarëve, Tahiri thotë se policia provoi që në këtë qeveri s’ka asnjë mbi ligjin.

Tahiri shkruan se Edi Rama dhe PS nuk kanë ndërhyrë në asnjë çast dhe në favor të askujt në garën e zgjedhjeve universitare.

Reagimi i plotë i ministrit Tahiri:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: