Amazon në bisedime për të blerë studion e filmit MGM

18/05/2021 - 15:31

Amazon është në bisedime për të blerë studion e filmave MGM me një vlerë prej 9 miliardë dollarësh.

MGM është një prej studiove më të famshme në Hollywood, me logon e saj që ka bërë histori me Lion KING që prej 1 shekulli.

Shitja do t’i jepte shërbimit të streaming Prime të gjigandit të teknologjisë akses në një katalog të gjerë të përmbajtjes së ikonave. Raportet vijnë disa orë pasi gjigandi i telekomunikacionit AT&T ra dakord të bashkojë njësinë e tij WarnerMedia me Discovery në një marrëveshje për të krijuar një gjigant të ri transmetimi.

Blerja nga Amazon e MGM Studios do të shënonte një hap të rëndësishëm për shërbimin e saj streaming Prime. MGM Studios ka një katalog të madh të filmave dhe shfaqjeve televizive që shtrihen në dekadën e kaluar, që nga epoka e artë e Hollywood deri në ditët e sotme. Ishte shtëpia e disa prej filmave më të mirë të të gjitha kohërave, përfshirë Ben-Hur dhe The Wizard of Oz. Kohët e fundit ai prodhoi serinë e filmave James Bond dhe seritë televizive The Handmaid’s Tale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ekspertët e sigurisë kibernetike kanë gjetur një masë të madhe të dhënash të vjedhura që përmbajnë 26 milion persona ose subjekte në faqe

Ligjvënësit e Senatit amerikan kanë miratuar një plan për të rritur kërkimin dhe prodhimin e teknologjisë, i cili do u kushtojë miliona d

Punonjësit e gjigantit amerikan të teknologjisë, Apple raportohet se kanë nisur një fushatë kundër planeve të shefit Tim Cook për kthimin

Pandemia nuk ka qenë një ogur i keq për të gjitha kompanitë.

Pas dy vjet testimi, Facebook po paraqet një mundësi të re, fshehjen e pëlqimeve.

Të gjithë përdoruesit e WhatsApp duhet të tregojnë kujdes pasi një mashtrim shqetësues është raportuar pasi iu mbyllën llogaritë e tyre.

Nëse jeni kuriozë për të ditur se çfarë të dhënash ka grumbulluar celulari për ju, është e mundur të shkarkoni një raport.

Telefonat inteligjentë të ardhshëm të Google do të shfaqen me një imazh krejtësisht të ri.

Elon Musk nuk pranon më Bitcoin si formë pagese ndërkohë kriptovaluta bie 17%, duke rënë nga 51 000 në një minimum prej 46 045 euro.

Pavarësisht sa pajisje Android kompania HMD nxjerr, rikthimi i Nokias së saj klasik gjeneron gjithnjë entuziazëm.