Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Elon Musk ka “prova” që tregojnë që alienët nuk ekzistojnë

28/03/2021 - 11:59

Elon Musk ka deklaruar më parë se është një alien, por duket se miliarderi ka ndërruar mendim. Me një postim që ka bërë në twitter, ai vë në dyshim ekzistencën e tyre. “Argumenti më i fortë kundër ekzistencës të alienëve.”, shkroi ai në Twitter.

Ai postoi dy grafikë ku i pari tregon evolucionin e kamerave me revolucion të lartë në dekadat e fundit. Ndërsa i dyti, një vijë e drejtë, tregon fotot e supozuara të UFO-ve që kanë mbetur me të njëjtën cilësi.

Një përdorues iu përgjigj: “kjo është pikërisht ajo që një alien do të shkruante“. Më parë, CEO i Teslas jo vetëm që është shprehur se është një alien, por gjithashtu pretendoi se piramidat egjiptiane u bënë nga jashtëtokësorët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania WhatsApp po punon për të sjellë aftësinë për të dëgjuar një mesazh audio në iPhone para se ta dërgoni atë.

AOL dhe Yahoo janë duke u shitur përsëri, këtë herë te një firmë private kapitali Apollo Global Management për 5 miliardë dollarë.

Prej muajsh është folur që Apple po punon për një iPhone të palosshëm.

Është shumë e vështirë për të hakuar dhe për të ndërhyrë në një celular iPhone, për shkak të elementeve të mbrojtjes që ka.

 Agjensia hapësinore NASA fillon zyrtarisht ndërtimin e anijes së saj kozmike të quajtur Psyche, e cila do të eksplorojë asteroidin me të

Google po ndryshon politikën e punës nga shtëpia dhe po planifikon të kthejë më shumë njerëz në zyrat e kompanisë në SHBA.

Kompania ka njoftuar të mërkurën se Facebook Inc do të lejojë përdoruesit të personalizojnë postimet e tyre dhe do t’u japë kontroll se k

Me zhvillimin e teknologjisë dhe shkencës udhëtimet në hapësirë do të bëhen të mundura për njerëzit nëpër botë.

Shkencëtarët mund të kenë zbuluar një vrimë të zezë rreth 55,000 herë më të madhe se masa e diellit.

Tik Tok është platforma më e përdorur dhe më e pëlqyer nga  të rinjtë kohët e fundit, i cili është kthyer dhe në një trend në postimin e