Twitter mbyll llogaritë që mbështesin Trump: Ishin false

14/10/2020 - 11:50

Gjigandi i mediave sociale, Twitter, ka mbyllur një numër të madh llogarish që dyshohet se ishin false, të cilat mbështesin Presidentin e SHBA, Donald Trump.

BBC shkruan se Twitter këtë vendim e ka justifikon me thyerjen e rregullores. Sipas kompanisë zotëruesit e profileve fals kishin bërë postime të njëjta në një kohë të shkurtër dhe hidhen dyshime kundër tyre.

Këto profile kanë postuar të njëjtat fjalë dhe shprehën mbështetje për Trump. “Po unë jam njeri me ngjyrë dhe do votoj Trump”, ishte ky postimi që hodhi dyshime për këto llogari.

Twitter ende nuk ka treguar numrin e llogarive që janë mbyllur, por shprehet se hetimi po vijon ende.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ke një këngë e cila të ka mbetur në mendje, por nuk i gjen dot titullin? Google tashmë ka një opsion që mund t'ju ndihmojë të kujtoni tit

Është koha për të krijuar një konkurrencë të re me TikTok.

Kompania Microsoft tha të martën se kishte çaktivizuar më shumë se 90 për qind të pajisjeve të përdorura nga një bandë kriminelësh kibern

Ndryshimet në TikTok dhe Arm janë shenja që tregojnë një të ardhme të vështirë...

Apple prezantoi katër iPhone të rinj të pajisur me teknologjinë për të përdorur rrjetet me të shpejta 5G.

Rrjeti social Facebook njoftoi se do t’i ndalojë postimet që mohojnë ose shtrembërojnë Holokaustin.

Kompania e teknologjisë Apple ka njoftuar se do të mbajë ngjarjen më te madhe të saj, në të cilën do të bëhet lançimi i produktit të viti

Në Eventin ‘Galaxy Unpacked for Every Fan’ më 23 shtator, Samsung prezantoi pajisjen e tij të fundit Galaxy: Galaxy S20 FE, i projektuar

Kompania e famshme e Facebook do të fillojë përfshirjen e më shumë veçorive të Messenger në bisedën brenda aplikacionit të Instagram, për

Aplikacioni WhatsAp po punon për një veçori sekrete të vetëshkatërrimit, që fshin fotot dhe videot nga telefoni i marrësit.