“iPhone mini” në fillim të 2016-s

05/12/2015 - 18:56

5 dhjetor 2015 - Apple pritet të hedhë në treg një “iPhone mini” me ekran 4-inç vitin tjetër. Besohet se do të vijë në ngjyra të ndryshme, por nuk do të ketë “3D Touch” siç kanë telefonët aktual iPhone 6s dhe 6s Plus.

Eksperti i “KGI Securities”, Ming-Chi Kuo ka thënë se ky telefon do t’i paraprijë dy telefonave smart të tjerë të kompanisë Apple që pritet të jenë në treg në fund të vitit të ardhshëm, bëhet fjalë për iPhone 7 dhe 7 Plus.

Telefoni i ri smart 4-inç pritet të ketë një çip A9, ndërsa pamja e jashtme mund t’i ngjajë më shumë telefonit iPhone 6s. Po ashtu pritet të ketë Apple Pay, ndërsa mund të vijë me dy deri në tre ngjyra të ndryshme.

Sa i përket kamerës, mund të ketë karakteristika të njëjta sikurse 5s, pra kamera kryesore ose ajo nga mbrapa 8 megapiksel dhe ajo frontale 1.2 megapiksel.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aplikacioni Whatsapp, një nga më të njohurit dhe ka pasur probleme këtë mbrëmje. Ky aplikacion ka rënë në të gjithë botën dhe përdoruesit

Njerëzit që jetojnë në vende ku trafiku është shumë i madh përballen me një problem gjatë muajve të verës: mbajtja e dritareve hapur do t

Analistët e industrisë teknike bëjnë të ditur se iPhone 12 do të jetë më i shtrenjtë se iPhone 11.

Apple ka prezantuar disa javë më parë versionin më të ri të sistemit operativ IOS 14 për iPhone dhe iPad.

Në vazhdën e studimeve që po kryejnë shkencëtarët për të zbuluar sa më shumë rreth COVID-19 është zbuluar një fakt interesant për vitamin

Whatsapp është padyshim aplikacioni më popullor i mesazheve, me 1.5 miliardë përdorues aktiv të përditshëm.

TikTok njoftoi se do të ndalojë së ofruari aplikacionin në Hong Kong pasi rajoni miratoi një ligj të sigurisë kombëtare që i jep fuqi të

Kompanitë si Coca-Cola, Adidas, Ford dhe Lego po bojkotojnë Facebookun këtë muaj, duke tërhequr reklama nga rrjeti social në Shtetet e Ba

Nga sot, mesazhi “vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19” do t’i shfaqet kujtdo në Facebook dhe

Më shumë se 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gj