10 kompanitë me fitimet më të larta për 2018-ën

09/09/2018 - 21:39

Të gjithë mendojnë që në krye është Apple ose Samsung por jo. I pari në listë për nga fitimet qëndron Google me plot 302 miliard dollarë vetëm për këtë vit.

Pritet duke qënë se kompania është e kudo ndodhur dhe e përfshirë në shumë shërbime e produkte.

E çuditshme se si Samung rënditet e 9-ta por i tregon edhe një herë tjetër që Apple është si gjithmonë në avantazh.

Më poshtë keni listën me kompanitë me fitimet më të larta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

WhatsApp do të prezantojë një opsion të ri në përditësimin më të fundit, që do të përmirësojë në mënyrë domethënëse sigurinë e përdoruesv

Çmimet kanë rënë aq sa tani mund të gjenden televizorë me cilësi ekrani 4K dhe me lidhje interneti (SMART), me pothuajse gjysmë çmimi sa

Lei Jun, shef ekzekutiv i Xiaomit, ka prezantuar sot telefonin e ri Redmi Note 7, raporton GSMArena.

Lei Jun, shef ekzekutiv i Xiaomit, ka prezantuar telefonin e ri Redmi Note 7, raporton GSMArena.

Kompania "Apple" ka paralajmëruar përdoruesit për disa telefonata të rrezikshme që po marrin, të cilat dyshohet se janë mashtrime për të

Kur udhëtojmë me aeroplan vazhdimisht e pyesim veten, lidhur me disa kuriozitete që na lindin në mendje.

WhatsApp, aplikacioni i komunikimit më i përdorur në shumë vende të botës, do të sjellë disa ndryshime për përdoruesit e tij në Apple.

Një nga mashtrimet më të vazhdueshme që qarkullon për rrjetin më të madh të mesazheve WhatsApp është se ekziston një version i fshehur pr

Insajderi i njohur i industrisë së smartfonëve Evan Blass publikoi në rrjetin social Twitter një foto të Galaxy S10.