2 arsyet se pse telefonat e vjetër janë më të mirë se ata smart

05/12/2015 - 22:05

5 dhjetor 2015 -  Pajisjet smart që sot kushtojnë qindra euro, nuk punojnë aq mirë sa telefonat e dekadës së kaluar.

Ky është studimi i fundit i realizuar nga “Ofcom”, i cili ka dalë në rezultatin se telefonat e vjetër janë më të mirë se ata smart për të bërë telefonata apo për të dërguar mesazhe. 

Sipas kërkimit, qelqi dhe metali që përdoret tek telefonat smart, në ndryshim nga plastika e telefonave të lirë, janë shkaku kryesor që thirrjet nuk mund të jenë cilësore ose me ndërprerje.

Po ashtu, pajisjet smart nuk janë aq të mira në kapjen e sinjaleve të dobëta sa pajisjet e lira. Këtë mund ta vërtetojë secili nga ne, mjafton që të shkojë në një zonë rurale ku nuk ka shumë valë për të parë ndryshimet.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Themeluesit e Google, Larry Page dhe Sergey Brin, dhanë dorëheqje nga rolet e tyre në kompaninë simotër të gjigantit të teknologjisë.

Makina më e shpejtë në botë është prezantuar në Dubai Motor Show këtë javë.

Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore direkte mes heqj

Kur Huawei Mate 30 Pro debutoi në shtator, u vu re një detaj dizajni i cili është adoptuar në masë nga prodhuesit e telefonëve flagshipë

Sipas studiuesve të sigurisë, problemi i fundit i WhatsApp mund të lejojë që hakerat të vjedhin mesazhet, fotot, videot dhe informacionet

Inteligjenca artificiale mund të parashikojë se ku dhe kur rrufeja do të bjerë brenda një intervali prej 30 kilometrash me një paraprirje

Audi ka lançuar modelin S8 për vitin 2020, i cili do bëjë debutimin publik javën e radhës në Auto Show-in e Los Angelosit.

Motorola Razr 2019 rikthen një nga telefonët më ikonë të kompanisë në vitet 2000.

“Facebook” njoftoi se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë.

Automjetet antiplumb po bëhen gjithnjë e më shumë pjesë e industrisë së automobilave.