2 arsyet se pse telefonat e vjetër janë më të mirë se ata smart

05/12/2015 - 22:05

5 dhjetor 2015 -  Pajisjet smart që sot kushtojnë qindra euro, nuk punojnë aq mirë sa telefonat e dekadës së kaluar.

Ky është studimi i fundit i realizuar nga “Ofcom”, i cili ka dalë në rezultatin se telefonat e vjetër janë më të mirë se ata smart për të bërë telefonata apo për të dërguar mesazhe. 

Sipas kërkimit, qelqi dhe metali që përdoret tek telefonat smart, në ndryshim nga plastika e telefonave të lirë, janë shkaku kryesor që thirrjet nuk mund të jenë cilësore ose me ndërprerje.

Po ashtu, pajisjet smart nuk janë aq të mira në kapjen e sinjaleve të dobëta sa pajisjet e lira. Këtë mund ta vërtetojë secili nga ne, mjafton që të shkojë në një zonë rurale ku nuk ka shumë valë për të parë ndryshimet.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aplikacioni Whatsapp, një nga më të njohurit dhe ka pasur probleme këtë mbrëmje. Ky aplikacion ka rënë në të gjithë botën dhe përdoruesit

Njerëzit që jetojnë në vende ku trafiku është shumë i madh përballen me një problem gjatë muajve të verës: mbajtja e dritareve hapur do t

Analistët e industrisë teknike bëjnë të ditur se iPhone 12 do të jetë më i shtrenjtë se iPhone 11.

Apple ka prezantuar disa javë më parë versionin më të ri të sistemit operativ IOS 14 për iPhone dhe iPad.

Në vazhdën e studimeve që po kryejnë shkencëtarët për të zbuluar sa më shumë rreth COVID-19 është zbuluar një fakt interesant për vitamin

Whatsapp është padyshim aplikacioni më popullor i mesazheve, me 1.5 miliardë përdorues aktiv të përditshëm.

TikTok njoftoi se do të ndalojë së ofruari aplikacionin në Hong Kong pasi rajoni miratoi një ligj të sigurisë kombëtare që i jep fuqi të

Kompanitë si Coca-Cola, Adidas, Ford dhe Lego po bojkotojnë Facebookun këtë muaj, duke tërhequr reklama nga rrjeti social në Shtetet e Ba

Nga sot, mesazhi “vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19” do t’i shfaqet kujtdo në Facebook dhe

Më shumë se 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gj