3 mënyra të thjeshta për të përmirësuar shfletuesin tuaj

21/04/2014 - 20:36

21 prill 2014 - Pavarësisht se cili është shfletuesi juaj i preferuar (Chrome, Firefox apo Internet Explorer), ekzistojnë disa mënyra të thjeshta që mund të përmirësojnë eksperiencën tuaj në ueb dhe mund të thjeshtojnë jetën tuaj.

Pixlr http://pixlr.com/editor/ është një editor fototsh që do të plotësojë të gjitha nevojat tuaja duke filluar nga ndryshimet e thjeshta si prerja e tyre apo shtimi i tekstit dhe deri tek aplikimi i efekteve apo klonimi i pjesëve të caktuara të fotos. Këto funksionalitete do të eliminojnë nevojën e një softueri të kushtueshëm. Në qoftë se nuk keni aspak eksperiencë në editimin e fotove atëherë mund të drejtoheni në YouTube ku ka me mijëra video udhëzuese https://www.youtube.com/results?search_query=pixlr .

Silencer: https://chrome.google.com/webstore/detail/silencer/liddmepmaofgllnbdbepbcgfgclcelno?utm_campaign=en&utm_source=en-ha-na-us-sk-ext&utm_medium=ha. Nëpërmjet këtij funksionaliteti shtesë do të keni mundësi të shmangni disa fjalë të caktuara nga furnizuesi i lajmeve në Twitter ose Facebook. Në rast nuk keni dëshirë të shihni përditësime të tilla që lidhen me një serial të caktuar apo publikime të Instagramit, atëherë kjo shtojcë është e duhura për ju. Silencer funksionon vetëm për twitter.com dhe facebook.com që do të thotë se shmangia e temave të caktuara mund të realizohet edhe nëpërmjet përdorimit të pajisjeve mobile.

Pocket: https://chrome.google.com/webstore/detail/pocket/mjcnijlhddpbdemagnpefmlkjdagkogk?utm_campaign=en&utm_source=en-ha-na-us-sk-ext&utm_medium=ha. Kjo shtojcë shërben për të ruajtur artikuj që dëshironi t’i lexoni më vonë. Pocket mund të përdoret në pajisjet mobile dhe në ato desktop. (PCWorld Albanian)

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.

WhatsApp edhe më parë ka ndërmarrë hapa për të luftuar lajmet e rreme në aplikacionin e saj të mesazheve, siç është markimi i mesazheve q