3 surpriza për përdoruesit e WhatsApp

07/01/2019 - 23:03

WhatsApp, aplikacioni i komunikimit më i përdorur në shumë vende të botës, do të sjellë disa ndryshime për përdoruesit e tij në Apple. Karakteristikat e reja janë zbuluar në versionin “Beta” të aplikacionit dhe duket se do të shtohen në përditësimin e fundit, në sistemin iOS.

Disa prej risive që të gjithë po presin janë vendosja e “stickers” mbi foto, video dhe GIF. Gjithashtu do të shtohet një opsion për përgjigje private në grupet e aplikacionit.

Në përditësimin e ri, përdoruesit e WhatsApp do të kenë mundësinë për të zgjedhur çdo emoji për t’i vendosur mbi fotot dhe videot e tyre. Nëse deri tani mund të dërgonit vetëm një “Sticker” për rresht në chat, në versionin e ri do të grupohen, duke mos lënë hapësira boshe.

Grupet do bëhen edhe më tepër interesante, pasi mjafton të mbani shtypur mesazhin të cilit doni t’i përgjigjeni dhe mundësia “reply privately” do të shfaqet duke kaluar në një chat privat, direkt nga grupi.

Nëse telefoni juaj ka teknologjinë e prekjes 3D të iPhone mund të shikoni “fshehurazi” statuset e kontakteve tuaja, pa i njoftuar ata se ju i keni parë, thjesht duke bërë një “preview”.  Për të gjitha këto risi duhet të prisni edhe pak, sepse nuk është njoftuar asnjë datë se kur do të publikohet versioni 2.19.10 në AppStore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Firma pas aplikacionit të mesazheve Snapchat u ka thënë deputetëve se mund të ndryshojë opsionin “streak” për të cilin është kritikuar sh

“Google” ka marrë një goditje të fortë nga Bashkimi Europian, i cili i vuri motorit të kërkimit një gjobë prej 1.49 miliardë eurosh.

Instagram nisi testimet në Shtetet e Bashkuara për një funksion ku përdoruesit mund të blejnë produkte direkt nga rrjeti social.

Apple ka surprizuar sërish pasi së shpejti do të ketë një tjetër shumëllojshmëri emoji-sh në çdo celular iPhone me përditësimin e ri “iOS

Të heqësh dorë nga rrjeti social Facebook, edhe ta mendosh duket e vështirë, aq më tepër ta zbatosh.

Supozohej të bënin të kundërtën, por mediat sociale si “Twitter”, “Facebook” apo “Pinterest”, po bëjnë që gjithnjë e më shumë njerëzit të

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut ka dënuar Francën dhe Greqinë për trajtimin e tyre ndaj migrantëve, në dy raste të veçanta.

MWC 2019 është në zhvillim e sipër në Barcelonë dhe shumë prodhues kanë përdorur konferencën për të paraqitur teknologjinë e tyre të fund

Facebook vijon të mbetet rrjeti social më i përdorur në Shqipëri.

Gjatë vitit 2019, aplikacioni mjaft popullor i komunikimit, WhatsApp, do të pajiset me disa funksione të mrekullueshme.