7 arsye pse zgjedhim smartfonët para makinave

04/04/2014 - 22:46

4 prill 2014 - Nëse do t’ju duhej të zgjidhnit mes makinës dhe smartfonit, pa cilën nuk do të bënit dot?

RepairPal, e cila mbledh informacione mbi shërbimet e vetëriparimit, ka pyetur mbi 2500 njerëz në një sondazh dhe ka zbuluar se 86% e të anketuarve do të zgjidhnin makinat para smartfonëve.

Të shkuarit nëpër servise makinash i tensionon njerëzit. 25% e tyre do të preferonin më mirë të rrinin një javë pa smartfon sesa të shkonin për të rregulluar makinën. Ndërkohë, 18% preferonin më mirë të blinin një makinë të re sesa të rregullonin të vjetrën.

Edhe pse duket se telefonët nuk i tensionojnë aq shumë njerëzit, në një botë të lidhur në mënyrë të vazhdueshme si kjo e sotmja, a është mënyra më praktike heqja dorë nga smartfoni?

Më poshtë do t’ju paraqesim shtatë arsye pse do të zgjidhnim smartfonët para makinave.

1. Ata na ndihmojnë të qëndrojmë të lidhur me pjesën tjetër të botës në çdo çast.

2. Na drejtojnë. Smartfonët e sotëm kanë GPS dhe internet, ku përmes hartave mund të gjejmë çdo rrugë.

3. Kanë çmim më të ulët.

4. Janë lehtësisht më të riparueshëm.

5. Interneti. Çdo gjë është e mundur kur ke me vete internet.

6. Ka më pak shanse për t’u përshirë në aksidente.

7. Është shumë më tepër se thjesht një telefon.

(PCWorld Albanian)

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.