Apple prezanton në mars iPad-in e ri

28/01/2016 - 22:13

Behet e ditur se Apple përveç mini-iPhone, i cili do të quhet “5se”, në muajin mars do të prezantojë edhe një iPad të ri.

“9to5Mac” bën të ditur se iPad i ri do të quhet Air 3, ndërsa do të ketë një ekran 9.7-inch dhe do të vijë me cilësi të zërit të përmirësuar, dhe do të mund të përdor Apple Pencil (Lapsin Apple) si dhe ndryshime të tjera.

Sipas faqeve që merren me lajmet më të fundit nga teknologjia, për telefonin e ri të Apple thuhet se do të jetë i njëjtë si ai i vitit 2013, por me një ekran prej 4-inç.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një raport i fundit për iPhone-n e ardhshëm thotë se telefoni do të ketë një kamër të pasme 3D.

Gazeta e Spitalit Infektiv (JHI) këshillon se koronavirusi mund të jetë në smartphonet tanë të cilët gjithashtu duhet të pastrohen pasi i

Google Translate është platforma më e përdorur nga lundruesit e internetit që kërkojnë një përkthim të shpejtë në dhjetëra gjuhë të ndrys

Twitter kërkoi nga punonjësit e tij të punojnë nga shtëpitë, për të ndihmuar në frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.