Apple prezanton sot në Kaliforni Iphone 11

10/09/2019 - 16:16

Apple prezanton sot në Kaliforni, Iphone 11 dhe risi të tjerë për 2019-tën. Të pranishmit në Steve Jobs Theater do të mund të hyjnë vetëm me ftesa.

Gjiganti i teknologjisë nuk e zbulon kurrë përpara se çfarë të rejash do të sjellë në prezantimin e shumëpritur, por shtatori është muaji kur azhornohet gama e Iphone-ve, produkt ky nga i cili vazhdojnë të varen në masën më të madhe financat e bollshme të Apple-it.

Tre thuhet se do të jenë smartfonët e rinj në afishim: iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Pas përdorimit të numrave romakë siç ndodhi më iPhone X, ky vit sjell rikthimin tek ata arabë.

Nëse prisnit ndonjë ndryshim rrënjësor dizajni, nuk është rasti. Apple vazhdon të ndjekë ritmin e vet me dizajnin që mbetet pas a shumë i stabilizuar në tre gjeneratat e fundit iPhone, e nuk heq dorë as nga Face ID. 11 Pro është praktikisht një trashëgimtar i denjë i X dhe XS. 

Nga pamja do të ketë dallime të vogla me paraardhësit, por një nga risitë është Face ID i përmirësuar e më i shpejtë me një kënd që mundëson zhbllokimin në gamë më të gjerë, një konfigurim të trefishtë të kamerave dhe funksione si ndjesi 3D. Iphone 11 vjen me një çmim prej $749, ndërsa Pro dhe Max vlejnë përkatësisht 999 dhe $1,099 dollarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nga sot, mesazhi “vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19” do t’i shfaqet kujtdo në Facebook dhe

Më shumë se 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gj

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka humbur 7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i Facebook Inc.

Një nga masat më të mira parandaluese për përhapjen e koronavirusit është larja plotësisht dhe rregullisht e duarve për të paktën 20 seko

Rrjeti social, Twitter ka dërguar një email te klientët e tij të biznesit, për t’u thënë se informacionet personale mund të jenë “vjedhur

Rrjeti i ri social, TikTok mund të inkurajojë probleme në lidhje me ushqimin, sidomos tek njerëzit që vuajnë nga çrregullimet në të ngrën

Një gjurmues është instaluar në telefonat inteligjentë, edhe pse përdoruesit e këtyre aparateve nuk e kanë shkarkuar dhe nuk janë në dije

Smartwatchi i Samsung tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut.

Kohët e fundit Apple është përfolur se po ndryshon dizajnin e iPhone 2020.

Një kompani kineze e prodhimit të baterive të makinave është gati për të prodhuar një bateri, jetëgjatësia e së cilës tejkalon limitet.