Apple ul çmimin e iPhone 5S dhe iPhone 5C

12/09/2014 - 11:08

SHBA, 12 shtator 2014 -  Kompania Apple ka ulur çmimin e iPhone 5S dhe 5C, pas prezantimit të gjeneratës së gjashtë të këtij telefoni.

Dy paraardhësit e iPhone 6 tani do të kushtojnë 200 dollarë më lirë. Modeli me 16 GB i 5S kushton 620 euro, kurse ai me 32 GB vlen 685 euro. iPhone 5C, i cili u prezantua së bashku me 5S, tani kushton 390 euro për modelin 8 GB.

Pajisjet do të kenë edhe sistemin e ri operativ iOS 8 që do të publikohet javën e ardhshme dhe do të funksionojë edhe në orën e Apple, iWatch.

iPhone 6 do të kushtojë 650 euro për modelin me 16 GB, 700 euro për modelin me 69 GB dhe 800 euro për 128 GB.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Njerëzit që jetojnë në vende ku trafiku është shumë i madh përballen me një problem gjatë muajve të verës: mbajtja e dritareve hapur do t

Analistët e industrisë teknike bëjnë të ditur se iPhone 12 do të jetë më i shtrenjtë se iPhone 11.

Apple ka prezantuar disa javë më parë versionin më të ri të sistemit operativ IOS 14 për iPhone dhe iPad.

Në vazhdën e studimeve që po kryejnë shkencëtarët për të zbuluar sa më shumë rreth COVID-19 është zbuluar një fakt interesant për vitamin

Whatsapp është padyshim aplikacioni më popullor i mesazheve, me 1.5 miliardë përdorues aktiv të përditshëm.

TikTok njoftoi se do të ndalojë së ofruari aplikacionin në Hong Kong pasi rajoni miratoi një ligj të sigurisë kombëtare që i jep fuqi të

Kompanitë si Coca-Cola, Adidas, Ford dhe Lego po bojkotojnë Facebookun këtë muaj, duke tërhequr reklama nga rrjeti social në Shtetet e Ba

Nga sot, mesazhi “vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19” do t’i shfaqet kujtdo në Facebook dhe

Më shumë se 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gj

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka humbur 7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i Facebook Inc.