Apple ul çmimin e iPhone 5S dhe iPhone 5C

12/09/2014 - 11:08

SHBA, 12 shtator 2014 -  Kompania Apple ka ulur çmimin e iPhone 5S dhe 5C, pas prezantimit të gjeneratës së gjashtë të këtij telefoni.

Dy paraardhësit e iPhone 6 tani do të kushtojnë 200 dollarë më lirë. Modeli me 16 GB i 5S kushton 620 euro, kurse ai me 32 GB vlen 685 euro. iPhone 5C, i cili u prezantua së bashku me 5S, tani kushton 390 euro për modelin 8 GB.

Pajisjet do të kenë edhe sistemin e ri operativ iOS 8 që do të publikohet javën e ardhshme dhe do të funksionojë edhe në orën e Apple, iWatch.

iPhone 6 do të kushtojë 650 euro për modelin me 16 GB, 700 euro për modelin me 69 GB dhe 800 euro për 128 GB.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrjeti social "Facebook" njoftoi se ka bllokuar katër operacione të manipulimit publik, të udhëhequra nga grupe, që paraqiteshin si përdo

Kompania ajrore australiane “Qantas” ka realizuar me sukses testin e fluturimit më të gjatë pa bërë asnjë ndalesë tranzit.

Volkswagen ka nisur shitjet e T-Roc R të ri në tregun evropian si versionin më të fuqishëm midis SUV-ve të tij kompaktë.

Kina prezanton  për publikun “superpeshkaqenin".

Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë

Aplikacioni celular në Instagram po pëson disa ndryshime, dhe skeda “Following” do të hiqet së shpejti nga menyja.

Telefonat e ardhshëm të kompanisë Google do të dinë nëse ka pasur një aksident dhe do të thërrasin për ndihmë urgjencën duke përdorur sen

Facebook ka mbyllur një sërë faqesh të cilat promovonin vlerat dhe patriotizmin amerikan si dhe presidentin Trump pasi zbuluan se menaxh

A mundet një kompjuter të tregojë se çfarë është në modë dhe çfarë jo? Sigurisht që po dhe falë inteligjencës artificiale.