Bashkëthemeluesi i WhatsApp jep dorëheqjen

Postuar: 01/05/2018 - 09:49

Shefi ekzekutiv i WhatsApp, Jan Koum, do të heqë dorë nga aplikacioni popullor i komunikimit.

Në një postim në Facebook ai tha se ishte duke marrë pak kohë për të bërë gjëra të tjera që i pëlqejnë jashtë teknologjisë.

Megjithatë, sipas një raporti të Washington Post më herët të hënën, Koum ishte ndeshur me kompaninë mëmë Facebook mbi strategjinë e WhatsApp.

Ai gjithashtu kundërshtoi përpjekjet e Facebook-ut për të përdorur të dhënat personale të WhatsApp dhe për të reduktuar standardet e kompanisë mbi enkriptimin.

Brian Acton dhe Koum, bashkëthemeluan WhatsApp në vitin 2009, përpara se t’ia shisnin atë Facebook-ut në 2014-n për 19 miliardë dollarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Apple" ka përfunduar me sukses blerjen e "Shazam"-it, aplikacionit popullor të identifikimit të këngëve.

   Telefonët me tre kamera janë standardi i ri i industrisë.

   Aplikacioni më i përdorur nga njerëzit për sa i përket dërgimit të mesazheve nuk do mund të shkarkohet më në disa modele Iphone apo An

Interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën më 11 tetor.

Kompania Samsung do të hedhë në treg në Shtetet e Bashkuara të Amerikës një pajisje të vogël që ndihmon njerëzit të mos humbasin objektet

Një nga rrjetet sociale më të përdorura nga të rinjtë, Instagram, është akuzuar së fundmi se po i inkurajon këta të fundit që të lëndojnë

Të gjithë mendojnë që në krye është Apple ose Samsung por jo. I pari në listë për nga fitimet qëndron Google me plot 302 miliard dollarë

Më 11 tetor interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën.

“Facebook”-u po zhduket gjithmonë e më shumë në mesin e të rinjve dhe zhgënjimi me platformën kryesore të mediave sociale po shtrihet edh

Në dy dekada Google është zhvilluar nga një firmë e krijuar në një garazh në Kaliforni në koncernin më të fuqishëm të internetit në botë.