Bien shitjet e "iPhone"

01/05/2019 - 10:32

Shitjet e "iPhone" ranë në nivelin më të ulët gjatë tre muajve të parë të këtij viti. Megjithatë, fundi i muajit mars duket se ka treguar shenja stabilizimi. "Apple" deklaroi se të ardhurat nga shitja e "iPhone" u ulën me 17%, që në të ardhura përkthehet 31 miliardë dollarë.

Shefi ekzekutiv i kompanisë, Tim Cook, tha se shitjet pësuan një rritje të lehtë në fund të marsit, duke përfshirë edhe tregun kinez. Në Kinë, "Apple" uli çmimin e "iPhone" me qëllimin për të rritur kërkesën për blerje, gjë që u reflektua menjëherë. Vetë kompania kishte paralajmëruar për ngadalësimin e shitjeve të "iPhone" në fillim të vitit, veçanërisht në Kinë ku konkurron me rivalë më të lirë, si Huawei dhe Xiaomi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania “Space X” e Elon Musk ka nisur drejt hapësirës sistemin e tij “broadband” të hapësirës.

Xperia 1, smartphoni i kompanisë Sony, do të dalë në shitje në SHBA për 949 $ më 12 korrik.

Klientët që paguajnë rregullisht për përdorimin e Adobe Photoshop kanë kërcënuar se do hidhen në gjyq pasi përdorin versionet e vjetra.

Hakerat instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp

Kur njerëzit mendojnë për Inteligjencën Artificiale, me shumë mundësi mendojnë për skena nga filmat aksion, por në të vërtetë, ajo apliko

I fundit që i shtohet listës së televizorëve nga Samsung është “Sero”, i prezantuar para pak kohësh në Seul.

Whatsapp është një nga aplikacionet e mesazheve më të përdorur në botë.

Gjigandi i kërkimit, Google do të ofrojë për përdoruesit opsionin e fshirjes së historisë së kërkimit dhe vendndodhjes pas tre muajsh.

Konferenca e përvitshme e zhvillimeve të Facebook F8 po mbahet në San Jose, Kaliforni të martën dhe të mërkurën.