Bitcoin pëson rënie drastike

19/11/2018 - 22:48

Vlera e monedhës virtuale Bitcoin ka rënë nën 5 mijë dollarë për herë të parë që nga tetori i vitit 2017.

Kjo rënie bëri që vlera totale e të gjithë Botcoin që ekzistojnë të shkojë nën 87 miliardë dollarë. Ekspertët thonë se shkak i rënies janë trazirat në tregjet e kripto-valutës. Bitcoin është një monedhë virtuale e paqëndrueshme. Kulmin e saj e arriti në nëntor të vitit 2017, kur u kapi vlerën e 19.783 dollarë, por kjo “lavdi” nuk zgjati për shumë kohë.

Duke marrë për bazë këtë shifër, luhatja e tanishme në tregjet ndërkombëtare do të thotë 75% rënie. Pika e këmbimit të Bitcoin, “Kraken”, tha se kjo monedhë virtuale është një investim jashtëzakonisht i rrezikshëm për shkak se është e paqëndrushme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çfarë ndodh në një minutë brenda rrjetit të internetit?

Shumë të njohur kritikuan rrjetin social Instagram, pasi humbën miliona ndjekës nga llogaritë e tyre.

Rrjeti social Facebook, do të vendosë të tjera kufizime sa i përket publikimit të imazheve.

Pesëmbëdhjet vjet më parë Mark Zuckerberg hapi rrjetin social "Facebook", duke mos e ditur se do të bëhej rrjeti më i madh shoqëror në bo

Pavarësisht gjithë skandaleve që kaloi vitin e kaluar, ja ku jemi sot ende në Facebook ku miliona njerëz shpenzojnë të paktën një orë në

“Facebook” thotë se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që ishin pjesë e

Kompania gjigande “Apple” ka lënë të kuptohet se shumë shpejt “iPhone”-t do të bëhen më të përballueshëm në çmim.

Opsioni i "WhatsApp" për të fshirë mesazhet u vendos në vitin 2017.

Facebook pritet të forcojë rregullat dhe masat mbrojtëse në lidhje me reklamat politike, “për të parandaluar ndërhyrjen e huaj” në zgjedh