Butoni Like në “Facebook” bëhet me emotikone, ja risitë në rrjet

09/10/2015 - 20:17

9tetor 2015 - Javët e fundit është spekuluar se rrjeti social “Facebook” do të bëjë disa ndryshime në butonin e saj Like (Pëlqej). “Engadget” ka siguruar disa detaje rreth ndryshimeve që planifikon ‘Facebook-u’ për butonin Like.

“Facebook” është duke lancuar diçka të re të cilën e quajnë Reactions (Reagime), si dhe mundësinë për të klikuar Like në një postim dhe gjithashtu që të tregoni se si ndiheni në lidhje me atë postim.

Përdoruesit do të kenë mundësinë që të tregojnë ndjenjat dhe reagimet e tyre në postimin të cilin janë duke e pëlqyer dhe këto reagime do të tregojnë se si ndihen ata në lidhje me atë postim.

Ende nuk është bërë e ditur se kur do të ndodhë ky ndryshim. /balkanweb/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.

Një version i ri beta i WhatsApp jep indikacione se përdoruesit e Apple së shpejti do të jenë në gjendje të kalojnë në modalitetin e errë

Kompania ushtarake izraelite, Rafael Advanced Defense Systems, do të prezantojë në panairin 2020 Official Singapore Airshow (11-16 shkurt

Produktet e Apple në përgjithësi nuk janë të lira, pasi modele më të përballueshme si iPhone XR dhe iPhone 11 nuk janë saktësisht ato që

Bill Gates, personi i dytë më i pasur në botë, ka blerë superjahtin e së ardhmes që punon vetëm me hidrogjen të lëngshëm, çka do të thotë